Що врятує Київ під час зміни клімату

Що врятує Київ під час зміни клімату

Чи правда, що висаджування дерев – найдієвіший спосіб боротьби зі змінами клімату? У яких місцях у столиці бажано висадити більше дерев?

На ці питання «Вечірнього Києва» відповів в. о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

– У масштабах планети – ні, але водночас важливий, – пояснює Олексій Король. – Я часто кажу про те, що проблеми Києва як мегаполіса можна вирішити, висаджуючи ліси та створюючи нові зелені зони, оновлюючи насадження. Молоді дерева краще очищують повітря, ніж старі. Тому висаджування нових дерев, а також живих огорож із кущів – це правильний спосіб боротьби із концентрацією вуглекислого газу в атмосферному повітрі. А якщо зменшити кількість автомобілів у місті – картина буде ще кращою, а повітря чистішим.

Вплив зелених насаджень на зміни клімату можна відслідкувати в межах Києва. Голосіїв – зелений район столиці, і середня температура там нижча на 2-3 градуси ніж, наприклад, на Позняках на лівому березі.

Якщо зміни клімату для когось поняття ефемерне, є інші приклади того, як кількість насаджень впливає на людей. Так, є зв'язок між кількістю лісів і тривалістю життя. Наприклад, у Японії – країні довгожителів, де середній показник тривалості життя 82 роки, залісненість – 67%. Україна за тривалістю життя займає 121 місце. Територія лісів складає лише 16% від загальної площі нашої держави. Так, є низка інших факторів, але цей також вагомий.   

В першу чергу, це стосується промислових територій та спальних районів, де насаджень насправді дуже мало. Варто відновити механізм компенсаційної висадки насаджень, видалених під час будівельних робіт, який на даний момент практично недієвий. Території біля дитсадків, шкіл, медичних закладів також потребують якісного озеленення, заміни старих дерев на молоді. І звісно, не можна лишати без дерев транспортні розв’язки, санітарно-захисні смуги.

Фото автора