Зелений статус: скільки дерев потрібно Києву

Зелений статус: скільки дерев потрібно Києву

Яка нині потреба у Києва із висадження нових дерев? Скільки ще потрібно висадити дерев для повернення статусу найзеленішого міста Європи?

На ці питання «Вечірнього Києва» відповів в. о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

– Кілька років тому Київ очолив рейтинг найзеленіших міст Європи з населенням понад 2 мільйона людей. Разом із тим, наше місто посіло 15 місце серед 43 європейських столиць. Насправді різні рейтинги щодо найзеленішої столиці враховують різні показники та методики, – пояснює Олексій Король. – Дослідник урбаністики Філліпп Гертнер, який складав вищезазначені рейтинги, розраховував індекс рослинності (NDVI) за знімками супутників. Він досліджував територію радіусом близько 8 км навколо центру столиці. Наша столиця зеленіша за Берлін, Мадрид і Рим, проте не така зелена, як Сараєво, Любляна, Рига. Якщо ж розібратися із методикою, то є питання. Чи змінився б рейтинг, якби врахували всю територію міста, адже Голосіївський ліс трохи далі 8 км від центру, парк «Совки», Біличанський ліс на ще більшій відстані? Та якщо чесно, вважаю, що гнатися за рейтингами – не головна мета. Важливо продовжувати дбати про ті зелені насадження, що вже є, і висаджувати нові.

Унікальність столиці України в тому, що вона оточена лісами. На південному сході розташований великий лісовий масив Пуща-Водиця, на півдні – Голосіївський ліс. Половину усієї території самого Києва займають зелені насадження. Київ – місто парків. У нас є 128 парків, національний природний парк «Голосіївський», а крім того ще 610 скверів, три ботанічні сади, дендропак, вуличне озеленення.

На кожен рік наші районні підприємства складають виробничу програму, яка враховує і кількість видалених аварійних та сухостійних, і території, які слід озеленити, наприклад, новостворені зелені зони, що отримали статуси парків та скверів. Минулого року в столиці було висаджено майже 15 тисяч дерев. Це без врахування заходів з відновлення лісів.

Фото автора