У Києві ростуть отруйні рослини, які не можна чіпати руками

У Києві ростуть отруйні рослини, які не можна чіпати руками

«Вечірній Київ» поцікавився у спеціалістів «Київзеленбуду», які рослини на великій території столиці є небезпечними для людей, що не можна чіпати руками, зривати, або нюхати. Ми отримали цікаві відповіді та ділимося з читачами новими знаннями.

  • Влітку різнотрав’я на теренах столиці: які рослини у Києві на різних територіях є небезпечними та карантинними?

На території Києва основними найбільш поширеними небезпечними рослинами є амброзія, борщівник та ценхрус. Найчастіше їх можна зустріти у Подільському, Дніпровському, Деснянському, Голосіївському районах, а також у лісах Дарницького лісопаркового господарства.

На фото: борщівник

Окрім зазначених карантинних бур`янів, є й отруйні, як блекота, болиголов, віх отруйний, дурман звичайний. Тож гуляючи з дітьми, слід бути уважними, щоб вони не рвали їх, не з’їли ягоди чи насіння цих рослин. Отруєння блекотою проявляється вже через 10-20 хвилин, симптоми – пересихання в роті, хрипота, почервоніння шкіри. Болиголов плямистий може викликати головний біль і запаморочення, судоми і навіть параліч, а в результаті контакту зі шкірою з'являється дерматит. Віх отруйний викликає блювоту, а дурман звичайний ще й головний біль. У більшості випадків спостерігається підвищене серцебиття і розширення зіниць.

На фото: ценхрус

  • Чи мають господарі балансових територій слідкувати за тим, що росте у них на ділянках?

Відповідно до пункту 9.2 та 9.3 Правил благоустрою міста Києва відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними в межах м. Києва на об'єктах благоустрою державної чи комунальної власності є балансоутримувачі цих об'єктів, які повинні проводити своєчасний догляд за зеленими насадженнями.

Фахівці районних КП УЗН систематично проводять обстеження своїх балансових територій, адже вчасне виявлення та знищення карантинних бур`янів запобігає їхньому масовому поширенню. Це є обов’язковим згідно з Інструкцією з виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинних бур`янів, затвердженої Міністерством аграрної політики України № 40 від 27.01.2005 року.

На фото: амброзія

  • Цвітіння амброзії: який алгоритм боротьби з цим алергеном застосовують у Києві? Чи використовують хімічні речовини, обприскування?

КО «Київзеленбуд» та його підрозділи регулярно проводять на своїх балансових територіях боротьбу із амброзією. Найдієвішим способом боротьби з карантинним бур`яном є виривання рослини з коренем, проте на великих територіях це недоцільно, тому такі ділянки викошуються. Скошування є основним засобом, оскільки охоплює значну територію і проводиться до початку цвітіння амброзії, що дозволяє уникнути утворенню алергенного пилку. Для рослин, які вже встигли зацвісти, застосовується обприскування препаратом на основі природних мінералів «Стоп-амброзія». Він не відноситься до препаратів групи пестицидів, агрохімікатів та не є шкідливим для людини.

При обробці амброзії рослина стає не алергенною і не фертильною, тобто її насіння вже не здатне до розмноження, а пилок не викликає алергічної реакції у людей. Препарат має контактну дію. Потрапляючи на листя рослин, він проникає всередину та викликає в’янення. Щодо використання хімічних препаратів, гербіцидів, вони заборонені у місті. Відтак на ділянках, що були очищені від амброзії, висівають газонні трави, які в перспективі після утворення щільної дернини, перешкоджають поширенню рослини-алергену.