Ставки за кредитами стануть найнижчими за всю історію банківського сектору України

Ставки за кредитами стануть найнижчими за всю історію банківського сектору України

Український банківський сектор увійшов у викликану пандемією кризу в хорошій формі та з достатнім запасом міцності.

Про це йдеться у звіті про фінансову стабільність Національного банку України.

– Національний банк задіяв весь інструментарій, який використовують регулятори світу, щоб банки могли гнучкіше реагувати на кризу та підтримувати кредитування. Банківські послуги надавалися безперервно, вкладники постійно мали доступ до своїх рахунків, банки забезпечили безпеку роботи мережі. Відтоки вкладів тривали трохи більше тижня, а потім відновилося зростання депозитів. Це позитивно контрастує з тим, як український банківський сектор проходив попередні кризи– зазначають у НБУ.

Попит на споживчі кредити суттєво скоротився через кризу, кредитний портфель знизився у квітні та травні. Водночас, понад 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими через кризу.

Процентні ставки до кінця року знизяться до історично найнижчих рівнів, банки мають підтримати посткризове відновлення економіки. Уповільнення інфляції, стабільність на валютному ринку та робота банківського сектору без збоїв сприяють подальшому зниженню процентних ставок.

Водночас, як наголошують у НБУ, вперше з часів відновлення незалежності, Україна входить у період, коли ставки за вкладами «однознакові», тобто нижчі за 10%.

– Це є передумовою для істотного зниження вартості кредитів. За відсутності нових макроекономічних шоків та подальшого посилення захисту прав кредиторів ставки за кредитами для населення та бізнесу до кінця року стануть найнижчими за всю історію банківського сектору, зазначають у НБУ.