Київський лікар розповів про «другу хвилю» COVID-19

Київський лікар розповів про «другу хвилю» COVID-19

Про другу хвилю коронавірусу говорити зарано, адже ще не завершилась перша, – зазначає Сергій Крамарьов, професор і завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О. О. Богомольця. На поступове зростання кількості хворих у місті впливає збільшення кількість обстежень на COVID-19, а також послаблення карантину.

Попри те, що динаміка захворювання зростає, через що адаптивний карантин продовжили до 31 липня, люди почали помітно нехтувати правилами, зокрема, не носити маску в громадських місцях. Таку легковажність пан Сергій пов’язує із життям за принципом «не такий страшний чорт, як його малюють».

– Люди не відчувають на собі того, про що кажуть по телевізору та пишуть у пресі, тому їм здається, що це не страшно, – пояснює Сергій Крамарьов. – Крім того, на мою думку, наші люди є досить безвідповідальними. Адже маску носять не для того, щоб не заразитися (вона мало захищає), а для того, щоб не розповсюджувати інфекцію. Не кожна людина знає, що вона хвора – може просто покашлювати, відчувати незначне першіння у горлі і все. А при цьому захворювання розповсюджується і несе загрозу групам ризику.

Щодо особливості перебігу хвороби у дітей, то якщо подивитися на статистику по Києву, то можна помітити, що серед загальної кількості хворих їх небагато. Фахівець пов’язує це з тим, що часто діти хворіють на коронавірус безсимптомно.

– Клінічні прояви у дітей і дорослих практично однакові. Різниця у тяжкості протікання хвороби: у діти переносять коронавірус набагато легше. Крім того, вони просто контактують з меншою кількістю людей, ніж дорослі, тому й рідше хворіють, – пояснює Сергій Крамарьов.

Нагадаємо, що у столиці дозволили працювати ресторанам, кафе, басейнам, театрам і кінотеатрам. У разі погіршення епідеміологічної ситуації Київ ще повернеться до обмежень.