Кабмін має вирішити питання надання пільгового проїзду в громадському транспорті столиці

Кабмін має вирішити питання надання пільгового проїзду в громадському транспорті столиці

З 1 липня столиця змінює умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті. Це вимушений захід через недоотримання компенсації за ці пільги з державного бюджету.

Якщо Кабмін не вирішить це питання, то проїзд пільгових категорій громадян, які не зареєстровані в Києві, але мають право пільгового проїзду міським громадським транспортом, буде здійснюватися на загальних підставах. За умови реєстрації електронного квитка. Відшкодування ж витрат на проїзд здійснюватимуть органи соціального захисту населення за місцем реєстрації людини. Зокрема, ветеранам АТО. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час зустрічі з ветеранами АТО.

Пасажири ж, які мають пільги і зареєстровані в Києві, і надалі користуватимуться громадським транспортом за рахунок міського бюджету – за карткою киянина.

– Я з великою шаною ставлюся до людей, які захищали і продовжують захищати країну. І місто має відстоювати інтереси ветеранів АТО. Ті, хто зареєстровані у столиці можуть оформити собі картку киянина. Я розумію, що ветерани з інших міст можуть це сприйняти, як несправедливе ставлення. Бо пільги повинні забезпечувати на рівні держави. Але на сьогодні більшість з них не компенсуються. Тому питання надання пільгового проїзду в громадському транспорті має вирішити Кабінет Міністрів, – наголосив Віталій Кличко.

Віталій Кличко наголосив, що місто неодноразово зверталося до уряду врегулювати питання компенсації комунальним перевізникам плати за проїзд пільгових категорій, визначених державою. Крім того, влада Києва звернулася до обласних, міських, селищних та сільських рад із проханням вирішити питання компенсації за проїзд представників їхніх громад, що мають пільги.

За словами мера столиці, минулого року держава компенсувала столиці усього 20 відсотків коштів за наданні населенню пільги. Цього року – нічого.

– Кошти ці потрібні для функціонування громадського транспорту. Зараз він – збитковий. Місто щороку надає дотації комунальному громадському транспорту, аби він не зупинився. Ми маємо платити зарплатні працівникам транспортних підприємств. Купувати новий транспорт. Здійснювати ремонти. І на це все потрібні чималі кошти, – підкреслив Віталій Кличко.

Мер столиці зазначив, що питання компенсації пільгового проїзду у громадському транспорті він винесе на розгляд урядовців вже цього четверга, під час спільної наради у Кабінеті Міністрів.

Нагадаємо, з 1 липня столиця повністю відмовиться від паперових талонів у транспорті.

Титульне фото Mysh Mark.