Cтолична філармонія влаштує концерт творів «фортепіанного Паганіні»

Cтолична філармонія влаштує концерт творів «фортепіанного Паганіні»

У середу у Колонному залі імені Миколи Лисенка українська піаністка, солістка Національної філармонії України Лариса Деордієва виступить із сольним концертом. Звучатимуть шедеври фортепіанної класики, а саме – твори Ференца Ліста та його транскрипції найпопулярніших творів Франца Шуберта та Шарля Гуно.

Відомо, що Ліст був неперевершеним виконавцем. Його називали «фортепіанним Паганіні». А ще, як справжній романтик, він любив подорожувати. У 1830-ті – 1840-ві роки він мав гастрольний тур країнами Європи. Зокрема, італійські враження втілено ним у творах «Фонтани вілли д’Есте» та «Сонет Петрарки № 104» із циклу «Роки мандрів».

1847-го року Ліст саме в Києві познайомився із княгинею Кароліною Вітгенштейн. Ця легендарна історія кохання стала трагічною, адже, вони так і не одружилися. Ліст присвятив їй, зокрема ноктюрн із назвою «Мрії кохання», який можна буде почути і цього вечора.


Програма концерту

Ф. Шуберт-Ф. Ліст – Баркарола, тв. 72
Ф. Шуберт-Ф. Ліст – Серенада
Ф. Шуберт-Ф. Ліст – Лісовий цар, тв. 1
Ф. Ліст – Ноктюрн № 3 «Мрії кохання»
Ф. Ліст – Фонтани вілли д’Есте (із циклу «Роки мандрів. Італія»)
Ш. Гуно-Ф. Ліст – Вальс із опери «Фауст»
Ф. Ліст – Сонет Петрарки № 104 (із циклу «Роки мандрів. Італія»)
Ф. Ліст – Угорська рапсодія № 12

Коли: 24 червня о 20:30
Запис концерту здійснюватиметься у день трансляції, відтворюватиметься наживо на офіційній сторінці філармонії у мережі Facebook та на каналі YouTube.