Українські полярники відсвяткували «cередину зими»

Українські полярники відсвяткували «cередину зими»

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський», разом із дослідниками Антарктиди з усього світу, відзначили Мідвінтер або «Середину зими». Це свято найдовшої полярної ночі, яке у непростих умовах роботи допомагає науковцям підняти бойовий дух, «похрестити новачків» і посилити спільноту.

Про це повідомляє Міністерство освіти України. 

Саме свято припадає на 21 червня, однак, у зв’язку з різницею у часі, в Україні – це ніч з 21-го на 22-ге червня.

Традиційно на станції «Академік Вернадський» у цей день відбувається «хрещення» у крижаній воді. Після цього кожен новачок отримує право називатися справжнім полярником. Температура води у цей період складає майже -1,5 ⁰С (чим солоніша вода, тим нижча температура її замерзання).

Незмінними для наших дослідників у цей день є й спортивні змагання. Йдеться про турніри з шахів, дартсу, більярду, настільного тенісу, армреслінгу, перетягування канатів, підтягування на перекладині тощо.

Такий відпочинок на свята – важлива складова дозвілля полярників. Це допомагає знизити психологічну напругу та підняти дух дослідників під час їхньої роботи у складних погодних умовах. У цей день навіть ті полярники, що не перебувають на крижаному континенті, вітають одне одного та своїх колег. Слова підтримки дослідникам надсилають також урядові та неурядові організації з усього світу. 

Щосереди о 14:00 на YouTube МОН і FB-сторінках МОН і Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) триває трансляція «Антарктичних уроків» для школярів і дорослих. У наступних випусках ви дізнаєтесь про те, для чого досліджувати крижаний континент і як полярники працюють у Антарктиді. Всі випуски, що вже вийшли, можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, відео про київські закинуті об'єкти набрало сотні тисяч переглядів.