Не ділитися рушниками: правила на пляжі під час карантину

Не ділитися рушниками: правила на пляжі під час карантину

Минулого тижня у столиці відкрили для купання пляжі. У Центрі громадського здоров’я України нагадали про правила поведінки біля води у період карантину.

У Центрі зазначають, що слід відмовитися від відвідування пляжів людям, які старші 60 років, тим, хто у групі ризику, а також тим, у кого наявні ознаки респіраторного захворювання або пройшло менше 14 днів із моменту контакту із випадком підтвердженого захворювання на COVID-19. А також: 

  • Дотримуватися фізичного дистанціювання не менше одного метра з іншими людьми. Лежаки, шезлонги та інші об’єкти, на яких відвідувачі пляжу можуть сидіти та або лежати, також мають бути розміщені на відстані не менше метра. Якщо немає можливості дотримуватися дистанції, необхідно використовувати маску (окрім перебування у воді), надягаючи її так, щоб були покриті ніс та рот.
  • Дотримуватися правил гігієни рук. А саме: мити руки проточною водою з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, коли відчуваєте, що вони забруднилися. Не слід забувати мити руки після зняття засобів індивідуального захисту (маски або респіратора). Не варто торкатися брудними руками обличчя. Якщо немає можливості помити руки, їх слід обробити спиртовмісним антисептиком.
  • Дотримуватись етикету кашлю: чхати та кашляти в лікоть або одноразову паперову хустинку (яку слід одразу викинути та помити після цього руки).
  • Уважно викидати використані засоби індивідуального захисту. На їхній поверхні залишаються мікроорганізми, які виділяються з видихуваним повітрям. Вони можуть бути небезпечними для інших людей, а також забруднювати навколишнє середовище.
  • Не обмінюватися речами з іншими людьми: рушниками, захисними окулярами, іграшками тощо.
  • Не відвідувати місця, де немає доступу до туалетної кімнати, яка забезпечена проточною водою, рідким милом та одноразовими рушниками тощо.
     

Нагадаємо, що пляж на Троєщині отримав міжнародний знак якості.