Українських випускників звільнили від обов'язкових іспитів

Українських випускників звільнили від обов'язкових іспитів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про звільнення учнів 11-х класів від обов'язкової державної підсумкової атестації.

Згідно з документом, учні, що завершують здобуття загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА). Про це йдеться на сайті Президента України.

Випускники шкіл, які в цьому році не планували вступати до закладів вищої освіти України, можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без складання ЗНО. Втім, учні, які завершують навчання у закладах середньої освіти, мають право за власним бажанням пройти ДПА, зокрема у формі ЗНО, необхідну для вступу до закладів вищої освіти України.

– За даними Міністерства освіти і науки України, скасування обов’язкової державної підсумкової атестації дасть змогу зменшити приблизно на 27-30% кількість учасників тестування й відповідно збільшити соціальну дистанцію між ними в аудиторіях, – йдеться у повідомленні.

Крім того, документ вносить зміни до Закону України «Про освіту», згідно з якими тривалість навчального року в закладах освіти на період карантину може визначатися Кабінетом Міністрів України. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, як учасникам пробного ЗНО повернуть гроші.