Зеленський прокоментував несплачений штраф «за каву»

Зеленський прокоментував несплачений штраф «за каву»

Безвідносно до рішення, яке ухвалить суд, Президент Володимир Зеленський сплатить суму, рівнозначну сумі штрафу за порушення карантину.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

– Як громадянин України відчуваю свою відповідальність за порушення карантину в Хмельницькому. Добровільно сплачу на рахунок закладу харчування суму, яка співвідносна з сумою штрафу. Водночас у разі винесення судом рішення про притягнення мене до адміністративної відповідальності виконаю його, як це передбачено законом України, – зазначив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, що 3 червня під час поїздки до Хмельницького Володимир Зеленський, разом з учасниками делегації, відвідали кафе, де вони пили каву всередині приміщення, тим самим порушуючи карантинні заходи.

Разом із главою держави у кафе були керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, його перший заступник Сергій Трофімов, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Хмельницької обласної держадміністрації Дмитро Габінет і мер Хмельницького Олександр Симчишин.

Кожного з високопосадовців, крім Володимира Зеленського, суд оштрафував на 17 тисяч гривень за порушення карантину.

Хмельницький міськрайонний суд звернувся до Верховного суду за роз'ясненнями, чи можна притягнути до адміністративної відповідальності Президента, якщо він має недоторканність.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», в Україні стартують масові перевірки кафе та транспорту.