Вибух на Позняках: оперативна інформація станом на 15:30

Вибух на Позняках: оперативна інформація станом на 15:30

Трагедія сталася сьогодні у столиці.  О 10:00 у Дарницькому районі по вул. Соломії Крушельницької, 1/5, в десятиповерховому житловому будинку стався вибух. За попередньою інформацією – це газоповітряна суміш.

2 людини загинули. Одну людину госпіталізували до столичної лікарні швидкої допомоги.

На місці події одразу ж розгорнули штаб з ліквідації надзвичайних ситуацій,  працює мобільна оперативна група ДСНС та співробітники Національної поліції.

Працюють 6 психологів ГУ ДСНС України у м. Києві, які надають екстрену психологічну допомогу евакуйованим мешканцям будинку.

З місця події вивезено близько 60 т будівельних конструкцій.

Всього для проведення робіт залучено 457 осіб та 67 од. техніки, з них від ДСНС 160 осіб та 28 од. техніки у тому числі 3 кінологічні розрахунки.

Як наголосив мер столиці Віталій Кличко, який одразу ж виїхав на місце події, постраждалі отримують всю необхідну допомогу. 

-Всіх інших мешканців будинку евакуювали. Ми надамо всім тимчасове житло на базі одного зі столичних інтернатів. Зараз люди отримують всю необхідну допомогу, - повідомив мер Києва. -  Нам відомо,  що  по стояку, що обвалився в наслідок вибуху, проживає понад 100 людей. Тому сказати точно, що під завалами нікого не залишилось, ми поки не можемо. Працюють рятувальники. Їм потрібен час, аби розібрати завали, - заявив Віталій Кличко.

Він також зазначив, що вибух був дуже потужний. Про це свідчить той факт, що несуча конструкція будинку дуже сильно пошкоджена.

-Фахівці, які попередньо обстежили будинок, кажуть, що, скоріш за все, доведеться демонтувати цю будівлю. Тому, ми поки не можемо пустити людей в їх квартири, аби вони забрали необхідні речі. Бо у будь який момент може статися обвал. Потрібен час для ретельного обстеження будинку. І, коли фахівці дадуть добро, людей пустять у житло забрати речі, - зазначив Кличко.

Як повідомляв журналіст «Вечірнього Києва»,  довкола будинку встановили огорожу, і правоохоронці не підпускають нікого близько.

Ситуацію на контроль взяв і Прем’єр-Міністр України Денис Шмигаль.

Він зазначив, що Уряд детально вивчить причини вибуху та зробить усе можливе, щоб допомогти людям, що постраждали.

Відео Валентина КОВАЛЬСЬКОГО