У Київраді пояснили, чому в Києві потрібно косити траву

У Київраді пояснили, чому в Києві потрібно косити траву

У некошеній траві вищий ризик отримати укус кліща, натрапити на небезпечні для людей бур'яни, а також більша ймовірність виникнення пожежі.

Про важливість викошування трави розповів депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий на своїй сторінці у Facebook.

Для чого у Києві косять траву?

  1. Кліщі очікують на свою жертву у високій траві. У низьких травах кліщі трапляються рідше і шансів до вас причепитися в них значно менше. Висока трава починає цвісти й приваблювати комах-запильників. Від бджіл, ос і джмелів краще триматися на безпечній відстані.
  2. Алергія. Красива зелена трава радує всіх, а от її цвітіння – ні. Алергія на пилок є найбільш поширеною. І якби траву вчасно не косили, чимало киян були б змушені купувати додаткові ліки.
  3. Кожний газон має певний склад рослинності. Бур'яни не лише позбавляють їх світла, води й поживних речовин, вони сприяють поширенню шкідників і хвороб. Бур’яни витісняють злакові та квіткові рослини, послаблюють дерновий покрив, шкодять родючому шару ґрунту. Крім того, амброзія, борщівник, ценхрус небезпечні для людей.
  4. Регулярне косіння сприяє утворенню нових листкових пластинок та паростків, розвитку кореневої системи та зміцненню багаторічних рослин. Якщо не косити, стебла витягуються, їхня пружність знижується. Це ускладнює весь подальший догляд за газоном.
  5. Некошена трава під палючим літнім сонцем перетворюється на місце легкого спалахування вогню.
  6. Газони, які регулярно косять, залишаються чистими. На жаль, висока трава часто перетворюється на сміттєзбірник.
  7. Висока трава не зручна для прогулянок, особливо з дітьми.

 
Депутат також згадав про петицію на сайті Київської міської ради, де вимагається рідше косити траву, однак цю позицію він не поділяє.

– На сайті Київради є петиція з проханням рідше косити траву. Її автори вважають, що скошена трава швидше пересихає. Насправді, причина пересихання не пов'язана з висотою. На жаль, це проблема недостатнього поливу. Висока трава так само висихала б під спекотним літнім сонцем. Також автори петиції посилаються на приклади інших країн, де є високі газони. Але це не говорить, що там відмовилися від косіння. То спеціальний вид газону, він називається мавританським і коситься лише пару раз за сезон. Високий газон роблять з відповідних сумішей злаків і квіткових рослин. Там може бути костриця червона, тонконіг лучний, тонконіг звичайний, вівсяниця лугова, тимофіївка лучна, мітлиця тонка, райграс пасовищний, конюшина біла, ромашка аптечна, люпин мінливий, васильки, гвоздика китайська, кореопсис багаторічний, настурція, портулак тощо. Цей газон достатньо дорогий і потребує особливого догляду, зазначив Костянтин Яловий.

У столиці також у майбутньому планують створювати зони з високими газонами.

– Київ планує створювати зони з мавританськими газонами. Але це питання часу, а не відмови від косіння. А поки високі трави можуть залишатися в місцях, що кияни відвідують мінімально, – додав Костянтин Яловий.

Нагадаємо, алею і шаховий павільйон облаштували у столичному парку Совки.