На Майдані Незалежності піднімуть кримськотатарський прапор на повітряній кулі

На Майдані Незалежності піднімуть кримськотатарський прапор на повітряній кулі

В Україні 26 червня відзначається День кримськотатарського прапора. Цього дня у Києві відбудеться конкурс дитячого малюнку, хода центром столиці та автопробіг.

Про це повідомили в Кримськотатарському ресурсному центрі.

Цього дня на Майдані Незалежності з 17:00 до 19:00 відбудеться конкурс дитячого малюнку «Мій прапор». О 18:30 почнеться урочиста хода. Учасники пройдуть від вулиці Богдана Хмельницького до Майдану Незалежності. Також вулицями міста пройде автопробіг.

Завершиться свято мітингом на Майдані Незалежності під час якого на повітряній кулі заплановано підняти кримськотатарський прапор.

Нагадаємо, саме 26 червня 1991 року в Сімферополі розпочав діяльність другий Курултай кримськотатарського народу, що відбувся через 74 роки після першого Курултаю, який проходив 1918 року у Бахчисараї. Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року, після прийняття Україною незалежності.

Кримськотатарський прапор – це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (тамгою). Блакитний колір – традиційний колір тюркських народів – використовувався ще на стягах Кримського ханства. Зображений на прапорі герб – тарак-тамга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства.

З початком окупації Росією українського Криму й посиленням репресій щодо корінного населення півострова, головні заходи Дня кримськотатарського прапора відбуваються на материковій Україні (зокрема в Києві) силами кримськотатарських громадських організацій за підтримки та координації Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, на будівлю Офісу Президента спроєктували кримськотатарський прапор.