Кличко пояснив, що відбувається з аеропортом «Київ»

Кличко пояснив, що відбувається з аеропортом «Київ»

Аеропорт «Київ» ім. Сікорського відновив роботу. Авіакомпанії отримали дозвіл Державіаслужби на здійснення міжнародних рейсів з аеропорту «Київ».

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

– Місто не закривало аеропорт. Авіакомпанії не могли виконувати рейси через заборону на міжнародне авіасполучення. Ми розуміємо всю складність ситуації, розуміємо, що через вимушене призупинення перевезень пасажирів аеропорт несе великі збитки. Щомісяця підприємство втрачає майже 27 мільйонів гривень, – зазначає міський очільник.

Кличко озвучив 3 варіанти вирішення проблем аеропорту «Київ», аби він зміг повноцінно відновити свою роботу:

  • Перший варіант: скоротити витрати і звільнити частину співробітників. Але це найгірший варіант, який не вирішить проблем підприємства.
  • Другий варіант: збільшення доходів за допомогою встановлення мінімальних фіксованих ставок на авіаобслуговування. І закріплення їх на законодавчому рівні. Це рішення має ухвалювати Кабінет міністрів.
  • Третій варіант: необхідно здійснити розподіл пасажиропотоку в київському авіавузлі – між аеропортами «Бориспіль» і «Київ». Саме такий підхід, на думку фахівців, допоможе швидко відновити роботу авіагалузі після карантину. І це рішення також повинен затвердити уряд.

 
Свої пропозиції місто вже передало до Кабінету Міністрів.