Секрети загадкових станцій метрополітену розкриють киянам

 Секрети загадкових станцій метрополітену розкриють киянам

До 60-річчя столичної підземки триває цикл авторських екскурсій «6х10». Сьогодні відбудеться п'ята екскурсія, присвячена будівництву і роботі метро в перше десятиріччя існування молодої української держави.

На події учасники дізнаються про розвиток зеленої лінії від «Видубичів» до «Харківської» та від «Золотих воріт» до «Дорогожичів». Цей період характеризувався важким становищем економіки країни, гіперінфляцією та непростими викликами перед будівельниками через постійні затримки в фінансуванні. Хоча столичне метро поступово розвивалося навіть у ці важки роки, тотальне недофінансування залишило великий відбиток на мережі метрополітену. Це повномасштабна віртуальна прогулянка з величезною кількістю фото, креслень, архітектурних ескізів та історій, які ви більше ніде не почуєте.

Загадкові станції-привиди зеленої лінії Київського метро... Чому їх недобудували в 90-х, і які перспективи їхнього відкриття в майбутньому? Як вони виглядають зараз, і чому там регулярно бувають працівники метрополітену? Які міфи та історії їх оточують? І чи дійсно неможливо добудувати «Львівську браму»? Дізнайтеся відповіді на ці та багато інших запитань, які стосуються станцій-привидів «Львівська брама», «Теличка» і «Герцена», та зазирніть у найпотаємніші кутки цих станцій.

Онлайн екскурсію проведуть дослідник історії метро Олег Тоцький і речниця київської підземки Наталка Макогон. 

КІЛЬКА ФАКТІВ


25 грудня 1990 року було відкрито сьомий міст через Дніпро в Києві. За інноваційні рішення, впроваджені при будівництві та проектуванні, Південний міст тоді вважався найсучаснішим в СРСР. Міст не тільки створив нову автотранспортну магістраль всередині міста, а й дозволив зеленій метро досягти лівого берега.

Крім станцій-привидів, на зеленій лінії є ще один великий недобудований проєкт: електродепо "Бортничі". Про нього нагадють два тунелі метро, які прокладені від станції "Харківська" та виходять на поверхню біля озера Вирлиця. Коли: 17 червня о 19:00.
Вартість: 100 грн. Реєстрація на екскурсію.

Для участі у екскурсії необхідно встановити додаток ZOOM Cloud Meetings на телефон або комп'ютер. Після встановлення додатку жодних додаткових дій не потрібно, інструкцію з підключення та посилання на лекцію надішлють після реєстрації та оплати.
Тривалість трансляції 2,5-3 години.

Нагадаємо, Театр на Липках продовжує безкоштовний показ вистав.