Діти без літа: уряд не дав добро на відкриття таборів

Діти без літа: уряд не дав добро на відкриття таборів

В Україні не будуть відкривати дитячі оздоровчі табори раніше 1 липня поточного року.

Таке рішення прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні, що відбулося під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Як повідомляє пресслужба уряду, міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що попри необхідність оздоровити цього літа більше 1,2 млн дітей, більшість з яких є представниками пільгових категорій населення, клінічна ситуація щодо COVID-19 залишається достатньо напруженою.

– У тому числі ми бачимо велику проблему з можливими спалахами в дитячих таборах інших інфекційних хвороб, зокрема кишкових, так як це було в 2018-2019 роках. В таких випадках необхідно буде терміново доставляти дітей в інфекційні лікарні, левова частина яких зараз безпосередньо працюють з COVID-19, наголосив Максим Степанов.

Також, за його словами, діти будуть приїжджати в дитячі табори з різних областей, в яких різна епідеміологічна ситуація, що може сприяти поширенню коронавірусу між регіонами України. До того ж у дитячих таборах перевірки встановили недостатній контроль за харчуванням дітей та порушення санітарно-гігієнічних норм.

– Ми вважаємо, що відкриття закладів оздоровлення в даний час є передчасним. В той же час ми не виключаємо такого рішення, починаючи з 1 липня, але не раніше. Нам потрібно додатково відстежити епідемічну ситуацію, і протягом тижня ми будемо приймати рішення в залежності від умов адаптивного карантину, сказав Максим Степанов.

Він додав, що 22 червня стане додатковою датою, коли можна буде приймати рішення про можливий час відкриття дитячих таборів.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», Денис Шмигаль вважає недоцільним відкривати дитячі табори в поточному році.