Кияни прибирають парки заради здоров’я

Кияни прибирають парки заради здоров’я

У столиці стартував проєкт, мета якого – пояснити зв'язок між забрудненням навколишнього середовища та власним здоров'ям.

Національний природний парк «Голосіївський» та екологічні ініціативи Earth Day Ukraine та Eco-Friendly запустили комунікаційну компанію з метою активізувати екозвички киян, націлені на покращення ситуації із забрудненням зон відпочинку у місті та за його межами.

– З точки зору планети нема такого поняття як «викинути сміття якомога далі». Якщо ми залишаємо його в наших лісах та парках, то рано чи пізно воно до нас повернеться. Людина не є «над природою» чи «під природою». Ми  частина природи. І все, що в ній відбувається, – впливає на нас. Забруднюючи ліси та парки, ми робимо собі гірше. В екології є такі два закони «Все пов'язано з усім» та «За все доведеться заплатити». Пам'ятайте про це. Ліс може давати нам здоров'я та сприятливий клімат тоді, коли ми теж будемо дбати про нього, – повідомив керівник відділу екоосвіти НПП «Голосіївський Андрій Хрутьба.

Пластик і сміття у парках – це не просто неестетично, це шкідливо для особистого здоров'я. На цьому наголошує керівник проєкту Eco-Friendly Інга Малько. Вона вважає, що кияни, які можуть прибрати пластикові пляшки за іншими, – доросли до рівня відповідальності громадянина ЄС.

Автори ініціативи «Чисті парки – легені Києва» закликають:

  • плануючи пікнік чи похід до лісу, старайтеся мінімізувати використання одноразового пластику (своя пляшка, замість маленької пластикової; багаторазовий посуд замість одноразового; екосумки замість пакетів)
  • прибирайте зону для пікніка до та після. Якщо кожен виноситиме з лісу чи парку більше сміття, ніж приніс з собою – рано чи пізно проблему буде подолано.
  • робіть фотозвіти з хештегом #чистіпарки_легеніКиєва, щоб розповісти про власну свідомість друзям та залучити їх до участі.

Нагадуємо, юні кияни намалюють плакати проти поширення пластикових пакетів.