Планові роботи на насосній станції: де у Києві не буде води

Планові роботи на насосній станції: де у Києві не буде води

Цими вихідними, з вечора п`ятниці до вечора неділі, Київводоканал планує виконати важливі роботи із заміни запірної арматури на водопровідній насосній станції «Виноградар-3». Тому проблеми з водопостачанням відчують мешканці кількох житлових масивів.

Попереджати споживачів про планове відключення почали заздалегідь, отже вже встигло виникнути чимало питань до Київводоканалу з цього приводу. За відповідями ми звернулися до головного інженера Департаменту експлуатації водопровідного господарства Київводоканалу Володимира Костюка.

Розкажіть про насосну станцію, на якій будуть проводитись роботи. Куди вона постачає воду?

Насосна станція «Виноградар-3» є одним з основних елементів централізованої системи водопостачання Києва. Проєктна потужність насосної станції складає 210 тис. куб. м на добу. Фактично, у зв`язку зі зменшенням водоспоживання міста водозабезпечення здійснюється в об`ємі 125 тис. куб. м на добу. Ця насосна станція забезпечує водою практично всю західну частину міста: від Пущі-Водиці і до Нивок. Це і Виноградар, і Вітряні Гори, Святошин, Микільська Борщагівка, Південна Борщагівка. Це дуже важлива станція, на ній змонтовано 7 насосних агрегатів, кожен із яких облаштовано певною кількістю запірно-регулюючої арматури. Загалом на станції близько 50 одиниць запірної арматури, яка на сьогоднішній день вже відпрацювала свій ресурс і потребує капітального ремонту або заміни.

Які роботи тут будуть проводитись і навіщо?

Оскільки насосні агрегати передбачають паралельну роботу на мережу, то всі напірні трубопроводи від насосів об`єднані єдиним колектором. Запірна арматура потрібна для того, щоб періодично виводити з роботи насосні агрегати для виконання ремонту. Крім того, використовуючи запірну арматуру, ми можемо за необхідності відключати той чи інший водовід. Оскільки станція працює з 1982 року, а термін експлуатації запірної арматури – 25 років, то вся вітчизняна запірна арматура вже потребує капітального ремонту або заміни. На цей момент у нас виявлена певна кількість запірної арматури, яка потребує заміни.

Ми плануємо замінити 2 одиниці запірної арматури. На водоводі діаметром 1400 мм стара запірна арматура, яка вже не тримає і не забезпечує функціонал, буде замінена на сучасний надійний поворотний дисковий затвор. І ще одна запірна арматура діаметром 1000 мм буде замінена в самій насосній станції.

Який буде результат цих робіт? Що це дасть?

У результаті робіт буде підвищено надійність роботи запірної арматури, що дозволить оперативно перемикати її в разі необхідності. Це підвищення надійності роботи самої насосної станції. На якість води це не впливає, але на оперативність і надійність роботи станції – так.

Чому роботи займають саме стільки часу? Чи не можна виконати їх швидше?

Хочу звернути увагу, що ми завжди, плануючи такі роботи, передбачаємо їхнє виконання або з п`ятниці на суботу, або в нічний час, щоб зменшити дискомфорт, який можуть відчути споживачі через зниження тиску чи відсутність водопостачання. Ця робота дуже ємка, буде багато зварювальних робіт, і є чіткий графік їхнього виконання. Передбачено початок робіт у п`ятницю, з ночі, коли водоспоживання вже буде мінімальне, далі роботи триватимуть півтори-дві доби. Дві одиниці такої запірної арматури швидше зробити не можна. Працюватимуть дві окремі бригади з окремими кваліфікованими зварювальниками, але час визначається саме необхідністю виконання певних етапів монтажу запірної арматури.

Чи буде відсутнє водопостачання в усіх споживачів, що мешкають у цих житлових масивах, чи тільки у тих, хто живе на верхніх поверхах?

Для виконання робіт нам потрібно буде зупинити роботу водопровідної станції. Безумовно, вплив на наявність води і її тиск в певних зонах буде. Ми розробили карту, змоделювали ті зони, де імовірне зниження тиску, максимально сповіщаємо мешканців про можливу відсутність води. Планується, що буде спостерігатися зниження тиску у цих зонах, тож відсутнє водопостачання, скоріше за все, буде саме на верхніх поверхах.

Чи не погіршиться якість води після завершення ремонтних робіт?

Насосна станція «Виноградар-3» відноситься до категорії насосних станцій 3 підйому. Якість води формується на очисних спорудах дніпровського водопроводу, і по трубопроводах очищена вода подається в резервуари цієї насосної станції, а звідси вона транспортується по мережах до будинків мешканців. Ми вважаємо, що якість води не буде погіршуватись. Разом із тим, після завершення робіт певні трубопроводи будуть промиті, перед тим, як водопостачання споживачів відновиться.

Перелік зон, що відчують проблеми з водопостачанням:

  1. Житловий масив Новобіличі (район у межах вул. Академіка Булаховського, Генерала Наумова, Підлісна, Олевська, Робітнича, просп. Академіка Палладіна та прилеглих до них вулиць).
  2. Житловий масив Микільська Борщагівка (район у межах вулиць Зодчих, Жмеринська, Василя Верховинця, Сім’ї Сосніних та прилеглих до них вулиць).
  3. Житлові масиви Нивки і Галагани (район у межах вулиць Берковецька, Академіка Туполєва, Стеценка, Саратовська, Салютна, Академіка Єфремова, просп. Перемоги, вулиць Чистяківська, Дружківська та прилеглих до них вулиць).
  4. Житловий масив Виноградар (район у межах просп. Георгія Гонгадзе, вулиць Вишгородська, Мостицька, Межова, просп. Правди, просп. Свободи, вул. Наталії Ужвій, вул. Кобзарська, вул. Сошенка, вул. Ростовська та прилеглих до них вулиць).
  5. Житлові масиви Святошин, Академмістечко та Біличі (район у межах вулиць Чорнобильська, Академіка Єфремова, б-ру Академіка Вернадського, вулиць Академіка Кржижановського, Василя Степанченка, Святошинська, Відпочинку, Верховинної, Кільцевої дороги та прилеглих до них вулиць).
  6. Селище Горенка.
  7. Селище Пуща-Водиця (район у межах вулиць Курортна, Міська, Лісна, Селянська і Червонофлотська).

Час проведення робіт: з 22:00 19.06.2020 до 20:00 21.06.2020.

Як підготуватися: Зробити запас води в необхідних об`ємах, особливо мешканцям верхніх поверхів.