У Києві розцвіла колекція кущів, які викликають щастя

У Києві розцвіла колекція кущів, які викликають щастя

У Національному ботанічному саду імені Гришка зацвіла алея афродизіаків – колекція жасминів.

– Колекція садових жасминів та дейцій приваблює на початку літа білосніжними ароматними квітами із 1956 року, – зазначили у ботсаду.

Серед них два надзвичайно цікаві сорти, кущі котрих не ростуть вищими за 1,5 метри. «Avalanche», відібраний Віктором Лемуаном в 1941 році, має виражений суничний запах. Інший – «Pompon», відібраний Миколою Веховим в 1884 році, з густомахровою квіточкою.

Сама назва «жасмин» походить від перського слова, що означає «запашна квітка». Її вирощували королівських садах стародавнього Єгипту, Китаю, Афганістану, Непалу і, зрозуміло, Персії. Перші сорти жасмину, які використовували для косметичних і парфумерних процедур, завезли до Іспанії близько 1600 року.

Жасмин часто використовують в ароматерапії, як заспокійливий і розслаблюючий засіб. Запах квітів допомагає позбутися дратівливості, тривоги і проблем зі сном.

Ароматична жасминова олія стимулює організм самостійно виробляти серотонін, так званий гормон щастя. Отже, це безпосередньо впливає на загальне самопочуття, розумову активність та ентузіазм у роботі.

Одним із найвідоміших способів використання жасмину в Азії є природне посилення статевого потягу. В Індії ця квітка є визнаним і широко використовуваним афродизіаком. Тому дуже часто нею прикрашають кімнату молодої пари в шлюбну ніч.

Нагадаємо, троянди рідкісних видів розквітли у столиці.