Як створити сквер у столиці: інструкція

Як створити сквер у столиці: інструкція

Кияни можуть самостійно ініціювати створення скверів біля своїх будинків і робити Київ зеленішим.

Механізм із підготовки ініціативи роз'яснив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий.

– Практично на кожному засіданні екологічної комісії розглядаємо ініціативи по створенню скверів. І більшість з них підтримуємо. Тож механізм працює, – зазначив він.  Хочете, щоб Київ став кращим? Почніть з власних ініціатив, а міська влада допоможе втілити їх у реальність! 

«Механіка» створення скверу:

  1.  Ініціаторам варто вивчити думку сусідів: чи згодні вони, що на відповідній ділянці має бути сквер. Необхідно зібрати більш ніж половину підписів від мешканців житлових будинків поряд із майбутнім сквером.
     
  2. Отримати висновок Департаменту земельних ресурсів КМДА щодо можливості передачі ділянки в користування для створення зеленої зони. Якщо у ділянки є балансоутримувач, потрібно отримати його згоду.
     
  3. Скласти ініціативу про необхідність створення скверу та звертаєтеся до Постійна комісія Київради з питань екологічної політики. До ініціативи додаєте:

▪ підписи мешканців чи протокол зборів мешканців, якщо ви проживаєте в ОСББ чи ЖБК;
▪ висновок Департаменту земельних ресурсів КМДА та витяг з міського земельного реєстру;
▪ план-схему розміщення зеленої зони (можна намалювати прямо на карті від Google);
▪ якщо є балансоутримувач ділянки – то його згоду на створення скверу.

Комісія на своєму засіданні розглядає ініціативу та подані документи. Якщо ніяких питань до ділянки немає, то підтримує створення об’єкту благоустрою зеленого господарства та дає доручення КО «Київзеленбуд» звернутися з клопотанням про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення ділянки під сквер.

Решта справи – за комунальним підприємством. «Київзеленбуд» подає клопотання, за яким просить дозвіл на розробку проєкту землеустрою для території, щоб створити там зелену зону. На створення такого проєкту підприємству зазвичай потрібні бюджетні кошти. Тому підприємство вишукує кошти на розробку проєкту.

Коли проєктні роботи виконані, Київрада приймає рішення про надання ділянки у постійне користування «Київзеленбуду» під експлуатацію скверу.

Нагадаємо, горіхові гаї можуть вирости у столиці завдяки благодійникам і маленьким киянам.