Горіхові гаї можуть вирости у столиці завдяки благодійникам і маленьким киянам

Горіхові гаї можуть вирости у столиці завдяки благодійникам і маленьким киянам

Киянам, у яких цьогоріч народилися діти, пропонують посадити дерево. Таку цікаву та головне безкоштовну акцію, як зробити столицю ще більш зеленою, придумали у Центрі альтернативного озеленення Києва.

– Ми даруємо саджанець горіха чорного, який також щойно народився – посіяний і зійшов саме у 2020-му році. Рослина із закритою кореневою системою зараз мешкає у дволітровому пакеті. За умови забезпечення регулярного поливу, можна висаджувати прямо ось зараз. Щоб захистити деревце від пошкоджень, ми також безкоштовно надаємо рослинячим опікунам три півметрові кілочки. Для Вашої зручності вже навіть загострені, – зазначають у Центрі.

Екоактивісти, які вже озеленили чимало вулиць і безкоштовно дарували саджанці різних порід дерев садкам та школам, наголошують, що батьки, які посадили дерево зараз, через 30 років зможуть під ним встановити гойдалку для своїх онуків.

У Центрі нагадують, що протягом минулого року в Києві народилося понад 33 тисячі немовлят – 17 455 хлопчиків та 15 957 дівчаток. Цьогоріч також щомісяця з’являється на світ до трьох тисяч маленьких киян. Тож, якщо кияни зважаться подбати про саджанці горіхів, у місті можуть з’явитися справжні горіхові гаї.

Горіх чорний – дерево родини горіхових з майже чорною корою та чорнуватим плодом. Досягає до 40 метрів у висоту. Квітне у травні, плоди достигають у вересні – жовтні. Восени його перисте листя набуває золотисто-жовтого забарвлення і розлога крона починає рідшати. Вид – швидкорослий і морозостійкий, оскільки навесні пробуджується пізніше інших видів горіхів. Вирізняється серед інших видів горіхів повнодеревним струнким стовбуром. Ядро горіха їстівне, містить 55 – 66 % жиру (олія швидко гіркне), але рідко вживається в їжу через тверду грубу шкаралупу. Подрібнена шкарлупа використовується як абразивний матеріал для обробки металевих поверхонь і як один із компонентів динаміту.

Нагадаємо, містяни забрали у Центру альтернативного озеленення безкоштовні 20 тисяч саджанців та сіянців.