Коли найкраще заливати бетон?

Коли найкраще заливати бетон?

Першорядне бажання кожного професіонального будівельника – досягнення абсолютної міцності бетонних споруд. Чим вищий цей показник, тим надійніша конструкція, більший рівень протекції під час навантажень і впливу високого тиску. Ці критерії є важливим фактором при заливці фундаменту майбутньої будівлі, бо на нього буде давити вся вага споруди.

Щоб роботи пройшли ефективно та за всіма правилами, отримаємо консультацію від експертів будівельної галузі компанії «Лідербудтранс», та з'ясуємо, коли ж краще заливати бетон та що впливає на якість готового продукту.

Як твердне бетон?

Питання сезонних робіт постає через брак часу чи його обмеженість, коли підрядник має вчасно здати в експлуатацію готову будівлю та не може чекати сприятливих умов. По-перше, розглянемо, як саме бетон стає твердим і як він набуває потрібної міцності:

  1. Етап схоплювання – час, коли розмішаний склад поступово втрачає рухливість, приймаючи задану форму. Цей процес стає швидшим, коли температура оточуючої середи вища. Для прикладу, при 0 градусів етап розтягнеться приблизно на 20 годин, але це може залежати від марки бетону. 
  2. Етап затвердіння – після остаточного схоплення, бетон набирає міцності. Цей процес також має різний часовий термін залежно від сезону та погодних умов, а також марки суміші. Навесні, коли на термометрі +20, показник набору міцності досягне своїх 100% тільки через 28-30 діб. Відповідно, за низьких показників навіть найякісніші марки не можуть набути максимальної марочної міцності.

Щоб розуміти різницю, розглянемо особливості робіт із заливки фундаменту в різні пори року.

Заливка влітку

Це сама гаряча пора, тому всі професійні будівельники намагаються запланувати роботи на цей період. Чому саме так – бетон швидше проходить етапи схоплення та ствердіння, як результат – отримання максимальної міцності в короткий термін. Однак занадто великий плюс на термометрі може завадити цим процесам, тому оптимальний показник температури повітря до +20 із вологістю повітря до 80 відсотків.

Заливка восени та навесні

Знову ж орієнтуємося на показник максимальної температури оточуючого середовища. Тому краще заливати бетон ранньої осені або в період пізньої весни. Головний критерій – відсутність різких перепадів температури. Про всяк випадок під рукою потрібно тримати спеціальні добавки, які підвищують морозостійкість суміші.

Зимові роботи

На думку професійних будівельників, компанії «Лідербудтранс» (+38 (068) 300 11 88, м. Київ, вул. Білицька, 72), це найменш зручний період для робіт із бетоном. Деякі підрядники проводять їх, але це суттєво збільшує вартість матеріалу та допоміжних заходів, а сам бетон так і не набуває максимальної міцності за низьких температур.

Про що не можна забувати?

Проводити роботи із устрою фундаменту взимку можна, якщо ви готові нести додаткові витрати на вартість речовин та ризикувати якістю матеріалів після затвердіння. Якщо плани не можна перенести, то ми розповімо кілька порад для уникнення основних негативних наслідків:

  1. Завжди заливайте фундамент за один підхід – якщо робити це в 2-3 етапи, тоді маса може розшаруватися, та процеси схоплювання та ствердіння будуть зміщуватися у часі.
  2. Не маніпулюйте – коли на вулиці постійні перепади температури, якщо вранці бетон буде танути, а вночі замерзати знову, – ні про яку якість не йтиметься.
  3. Користуйтеся спеціальними пристроями для обігріву рідкої суміші та додавайте протиморозні добавки. 

Перед плануванням робіт із заливання бетоном фундаменту, проконсультуйтесь із фахівцями в будівельній галузі. Треба зважувати всі ймовірні ризики, розробити план дій у заданих умовах та враховуючи пору року. Лише професіонали можуть дати більш менш конкретну відповідь, чи варто вам починати ці маніпуляції на будмайданчику.