Університет для пенсіонерів: у столиці розповіли про підтримку та навчання людей похилого віку

Університет для пенсіонерів: у столиці розповіли про підтримку та навчання людей похилого віку

Сьогодні відзначають Всесвітній день поширення інформації про зловживання щодо літніх людей (World Elder Abuse Awareness Day), який в Україні називають Днем захисту людей похилого віку.

У Києві мешкає майже 12 тисяч самотніх киян, які потребують стороннього догляду, зокрема і люди похилого віку. Про те, як опікуються самотніми людьми, розповіли у Департаменті соціальної політики КМДА.

– Спектр соціальних послуг, які отримують самотні літні люди у Києві, досить великий. Зокрема, вони отримують соціальні послуги у самообслуговуванні, їм доставляють продукти харчування та допомагають у приготуванні їжі, доставляють медикаменти та прибирають у помешканні, надають допомогу у пранні одягу та сплаті комунальних платежів, супроводжують на прогулянку та допомагають в оформленні документів. Крім того, завдяки Київській міській програмі «Турбота. Назустріч киянам» самотні кияни похилого віку також безоплатно отримують продукти харчування та засоби особистої гігієни, – повідомили в Департаменті.

Для літніх людей, які потребують постійного стороннього догляду, у Києві працюють два пансіонати для людей похилого віку: Київський геріатричний пансіонат та Київський пансіонат ветеранів праці. Це заклади, у яких люди похилого віку отримують повний перелік соціальних послуг та медичне обслуговування відповідно до їхніх потреб. Також персонал цих закладів забезпечує підопічним пансіонатів цікаве дозвілля, що особливо важливо у період карантину, коли спілкування з відвідувачами зведено до дистанційного.

Також у структурі Департаменту соціальної політики працює Київський міський палац ветеранів. Це – місце, де люди похилого віку на якийсь час забувають про свій вік, адже тут вони поринають у чарівний світ пісні та танцю, тут вони мають можливість проявити свої найкращі навички у декламуванні поезії або здобути нові вміння на гуртках за інтересами.

«Університет третього віку» – це можливість для літніх людей здобути нові навички, тренувати пам’ять, вивчаючи іноземну мову, оволодіваючи комп’ютерними технологіями чи основами образотворчого мистецтва. «Університет третього віку» працює при відділеннях денного перебування територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) і нараховує 10 факультетів, 7 факультативів та 4 види цікавого дозвілля.

Державна служба статистики України наводить дані, які свідчать про те, що кожен п’ятий українець – це особа похилого віку, а кожна шоста людина з цієї категорії – самотня. При цьому половині самотніх людей потрібна допомога у повсякденному житті.

Нагадаємо, як у Києві допомагають людям, які опинились у біді.