Кияни отримають додаткові платіжки за комуналку

Кияни отримають додаткові платіжки за комуналку

Найближчим часом киянам, як і мешканцям всієї країни, доведеться жити за новими законами у сфері житлово-комунального господарства. Одним з перших нововведень буде  плата за "Абонентське обслуговування". «Щасливий момент» настане орієнтовно через 5 місяців  після закінчення карантину, на виконання норм Закону «Про житлово-комунальні послуги»  при переході до нових моделей договірних відносин між мешканцями квартир, які є власниками всього будинку, та постачальниками послуг.

Нагадаємо, що у зв’язку з введенням обмежувальних заходів, термін введення абонплати на житлово-комунальні послуги перенесли з 1 травня до завершення карантину.

Якого розміру буде ця абонентська плата, поки напевне не знає жодне комунальне підприємство в Україні. Але Постанова КМУ № 808 регламентує «граничний розмір плати». Що очікує на киян «Вечірній Київ» дізнався у начальника управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства КМДА Віри Радченко.

-Як завжди, у Постанові №808 ухвалена формула, яка залежить від різних складових, одну з яких не знали навіть фахівці, з якими я працюю, тому коефіцієнт ми дізнавалися у «першоджерела»  - тих, хто готував Постанову, - пояснює Віра Радченко. - Шляхом нехитрих розрахунків ми таки вирахували загальну цифру "Граничної  плати за Абонентське обслуговування". От що вийшло:

-на послугу опалення та гарячого водопостачання - 31,15 грн на абонента

-на послугу водопостачання та водовідведення - 31,15 на одного абонента

-на вивезення сміття - 14,75 на одного абонента.

-Це гранична сума. У кожному місті кожне підприємство самостійно розраховує її за заданою формулою і залишається сподіватися, що вона буде все ж нижче, ніж зазначена гранична , - підкреслює Віра Радченко. - Але тут як пощастить... Слід уточнити, що Абонент це той, з ким укладено договір на конкретні послуги.

Ну і обов'язково слід пам'ятати два моменти:
1. Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно, незалежно від того користувалися ви послугою чи ні.
2. Пільги та субсидії на плату за абонентське обслуговування не поширюються ....

ак само хочу зауважити, що ця плата - це окреме нарахування від плати за обслуговування будинкових приладів обліку і плати за саму послугу (вода, тепло, сміття).

Читайте також, що робить влада столиці аби вберегти містян від недосконалого законодавства у сфері ЖКП: "У Києві хочуть змін до законодавства, щоб зберегти комунальні послуги для мешканців",   «Кияни залишаться без комунальних послуг та жеків» 

"Комунальні послуги стануть значно дорожчими"