Cьогодні Церква Спаса на Берестові відкривається для відвідувачів

Cьогодні Церква Спаса на Берестові відкривається для відвідувачів

З 13 червня 2020 року пам’ятку національного значення «Церкву Спаса на Берестові» відкрито для відвідування. Про це повідомив Києво-Печерський заповідник. 

Храм Спаса на Берестові – пам’ятка архітектури XI—XII століття, яка входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і відповідно до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (з 1990 року).
Українські вчені вважають, що церква Спаса на Берестові (Берестове тоді було місциною на околиці Києва, де розташовувалася одна з княжих резиденцій) була зведена за правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря.

В інтер’єрі храму збереглися розписи XVII сторіччя, там віднайдені фрагменти фресок XII сторіччя. У 1640—1644 роках зусиллями Київського митрополита Петра Могили будівля церкви, від якої до того часу залишилася тільки західна частина, була відновлена в стилі українського бароко і заново розписана. На початку XIX ст. прибудована триярусна дзвіниця в стилі класицизму.

Церква Спаса на Берестові є музейним об’єктом, який за квитком можна оглянути як самостійно, так і під час екскурсії.
Режим роботи: 10:00 – 19:00, понеділок, вівторок – вихідний.