Подорож у минуле: київські місця для прогулянок під час спеки

Подорож у минуле: київські місця для прогулянок під час спеки

Музей історії міста Києва підготував добірку місць для прогулянок у Києві спекотним літом, які користувалися популярністю у 19 столітті. Список від Наталії Полонської-Василенко – киянки та історикині, яка згадує про місто свого дитинства (Наталія Полонська-Василенко «Спогади», 1889 рік).

1. Парк Шевченка.

«Після Харкова, Київ уявлявся мені глухою провінцією, і мати довго боялася жити там, боялася пожежі. Весною ми ходили до скверу, що його почали влаштовувати на пляцу перед університетом; там раніше бували воєнні паради. Дерева у сквері були тільки що посаджені, тіні від них ще не було; вечорами там збиралися діти…»

2. Ботанічний сад імені А. В. Фоміна.

«Ходили ми до чудового Університетського парку, який нагадував мені Липовицю своїми струмками, гірками. Часто в глухому садку парку ми сідали й слухали, як співав хор студентів».

3. Площа Івана Франка.

«…до самої Інститутської – величезний сад Мерінга. У саду цьому був ставок – на тому місці, де згодом був майдан перед Соловцовським театром; влітку там каталися човнами, а взимку там була найбільша в Києві ковзанка…».

4. Храми Печерська.

«Ми любили ходити (трамваїв тоді не було) до Лаври, гуляти на горбках за Лаврою, проходити далі… на шлях, що вів до Видубецького манастиря. Мої батьки любили великі прогулянки, і ми не раз пішки ходили до Видубецького манастиря, що мальовничо стоїть на березі Дніпра, оточений лісом. Батько любив цвинтар Видубецького манастиря, тихий, затишний. Бували ми і в Троїцькому манастирі. Манастир цей лежав на горі, над Видубецьким манастирем, на Звіринці».

Фото Старый Киев, Smart Cleverretroua.

Нагадаємо, у столичному ботсаду розквітло екзотичне дерево.