Тиждень благодійної здачі крові: як це відбувається у Києві

Тиждень благодійної здачі крові: як це відбувається у Києві

Донорство – це не про роботу чи заробіток, донорство – це про допомогу. Згідно зі статистикою, лише 5% від тих, хто не має протипоказань щодо донорства (а це близько 60% населення планети), насправді стають донорами крові. Тож у столиці, замість одного дня, оголосили цілий тиждень благодійної здачі крові – «Тиждень донора».

Враховуючи умови карантину, ми вирішили зробити не день, а тиждень донора. Для цього ми розмежували дні, аби уникнути скупчень людей. Тож цьогоріч 11-12 та 15-17 червня ми проводимо Дні донора, – розповів заступник директора Київського міського центру крові Андрій Корж.

На вебсайті Центру є онлайн реєстрація, тож можна максимально уникнути сторонніх контактів. Журналістки «Вечірнього Києва» перевірили, як працює нова система та взяли участь у всеукраїнському флешмобі до Міжнародного дня донорства крові, який відзначають 14 червня. 

Здаю кров вже втретє. Цей процес «затягує», коли розумієш, що можеш комусь допомогти, – розповіла кореспондент «Вечірки» Марія Лисенко. – Спершу хвилюєшся, але коли бачиш, як відповідально люди ставляться до своєї роботи, як турбуються про кожного, то просто розслабляєшся й отримуєш задоволення.

Попри будній день, здавати кров прийшло чимало людей. Працівники радіють такій кількості охочих й навіть готові без перерв працювати, аби приймати більше донорів. Хоча й зізнаються: у зв’язку із пандемією, донорів за останні місяці було значно менше. 

Зараз ситуація з кров’ю стабілізувалася. На початку карантину було різке зниження кількості донорів, переважно через складність доїзду та страх за своє здоров’я. Попри це, у період карантину ми працювали в штатному режимі, дотримуючись усіх необхідних протиепідемічних заходів. За цей час ми жодному не відмовили у зборі крові, – каже Андрій Корж.

Донором може стати будь-який дієздатний громадянин України від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження. Але помилково вважати, що лише рідкісна група крові є важливою. Ба більше: чим популярніша група крові, тим більше її потрібно, адже її потребують більше людей. 

Якщо зранку потрібна третя позитивна, то вночі може знадобитися перша негативна. На сьогодні всі групи крові потрібні, важливо, щоб доза крові була якісною, – пояснює заступник директора Київського міського центру крові. 

Здати кров можна за адресами:

  • КНП «Київський міський центр крові» по вул. М. Берлинського, 12. Години роботи – з 08:00 до 16:00.
  • Структурний підрозділ № 1 по вул. Пимоненка, 8. Години роботи – з 08:00 до 16:00.
  • Структурний підрозділ № 2 по вул. Петра Запорожця, 26. Години роботи – з 08:00 до 14:00.

Зареєструватися можна за посиланням.

Фото, відео Марії ЛИСЕНКО «Вечірній Київ»

Нагадаємо, як правильно здавати кров під час карантину.