У центрі столиці відремонтували історичний ліхтар

У центрі столиці відремонтували історичний ліхтар

На алеї Героїв Небесної Сотні відремонтували ліхтарний стовп, який є об'єктом культурної спадщини. У квітні цього року опору пошкодили через ДТП.

Як повідомили у Музеї Революції гідності, роботи з відновлення аварійного стовпа зайняли близько п’яти годин. І як запевнив представник КП «Київміськсвітло» Євген Кривець, сьогодні ввечері ліхтар знову освітлюватиме алею Героїв Небесної Сотні.  

– Після майже двох місяців перемовин, вирішення організаційних і правових питань, усі причетні досягли виваженого рішення – відремонтувати аварійний стовп, а не демонтувати. Це важливо, бо він є не лише опорою освітлення, а і пам’яткою історії з кількома отворами від беркутівських куль, і водночас речовим доказом для слідчих. Так, сьогодні врятовано стовп, який, напевно, врятував не одне життя під час розстрілів на Інститутській 2014 року, – каже Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.  

Крім меморіалізації пам'яті, матеріальні свідчення подій важливі для розслідування вбивств протестувальників, оскільки Державне бюро розслідувань досі працює над слідством у справах Майдану.

Нагадаємо, у центрі Києва висадили особливий сорт ірисів.