Тайсон із Київського зоопарку святкує День рисі

Тайсон із Київського зоопарку святкує День рисі

У Київському зоопарку сьогодні відзначають Міжнародний день рисі

У Київзоо мешкає 4 таких прекрасних кішки. З них троє дитинчат – Рікі, Тайсон та Лола. А також їх тато – Кунак. Всі особини є у програмі розмноження рідкісних видів ссавців.

Раціон кішок складається із різних видів м’яса, але особливо полюбляють м’ясо кроликів. Найбільш активними стають близько 19:00. А вдень рисі ховаються у кущах, під мостиком та у інших місцях. Тому відвідувачам треба зосередити свою увагу, щоб знайти цих хижаків, – розповіли «Вечірньому Києву» у Київському зоопарку.

Сьогодні для них працівники відділу влаштували святкове збагачення середовища. За цим науковим терміном «ховається» науковий підхід, який декларує, що тваринам необхідно створити умови життя максимально близькі до природних. Зокрема, для хижаків можуть ховати їжу, щоб вони не втрачали своїх інстинктів. Крім того, за тваринами, які «полюють на здобич» чи лазять різними помостами, значно цікавіше спостерігати.

До слова, одного котика назвали Тайсоном на честь відомого боксера – Майка Тайсона, тому що у рисі трохи прим’яте вухо.

Рись до 19 сторіччя була широко поширеною на території України. Тепер цей хижак має статус «рідкісного» в Червоній книзі і зустрічається лише в Карпатах та на Поліссі. Через браконьєрство та вирубку лісів, у нас залишилося не більше 400-500 цих унікальних тварин. У зоопарку рисі кілька разів приносили потомство. Вони, так би мовити, «стоять на обліку» в загальноєвропейській програмі розмноження та обміну. Саме завдяки цій програмі до самиці, що народилась в Україні, свого часу приїхав самець із Чехії.

Нагадаємо, як  жили мешканці Київського зоопарку під час карантину.