Киянам повернуть значні кошти за заварені сміттєпроводи

Киянам повернуть значні кошти за заварені сміттєпроводи

З початку запровадження карантину в столиці, в багатоповерхівках міста почали заварювати сміттєпроводи. Вже на середину квітня ці роботи виконані на 100 відсотків, а на киян очікує перерахунок сплати за комунальні послуги. Платіжки зі зменшеними сумами вони отримають вже у травні.

За даними керівників керуючих компаній Дарницького, Солом’янського, Святошинського районів, містяни схвально поставилися до таких вимушених дій комунальників. Перерахунки отримають всі кияни, що живуть у багатоповерхівках, а мешканцям цих трьох районів суми платежів за утримання будинків та прибудинкових територій зменшили на 500, 683, 610 тисяч гривень відповідно.

– Прибирання сміттєпроводів входило у платіжку від ЖЕКу, як і всі інші види прибирання, – тепер цієї послуги не буде, адже й сміттєпроводів не буде. В деяких багатоповерхівках, де не велика прибудинкова територія і позаварювали сміттєпроводи, зменшення сум на прибирання буде суттєвим – до 36 відсотків, – пояснив директор комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району м. Києва» Костянтин Лук’янов.

– Тариф на вивезення побутового сміття у столиці не змінювався, але відбулося невелике коригування сум у тих клієнтів, у яких заварили сміттєпроводи, – пояснив директор комунального підприємства «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич. – У період карантину наша задача була максимально повно та часто вивозити сміття. Зазначу: за цей період ми відмітили зростання обсягів побутового непотребу на 10 відсотків, що складає приблизно 60 тисяч додаткових кубометрів.

Максим Ляшкевич поінформував, що населення Києва у свої баки зазвичай викидає 200 тисяч кубів сміття на рік. Проте зростає кількість охочих сортувати його на суху та змішану фракції. Тому «Київкомунсервіс» закупатиме контейнери-дзвіночки для роздільного збору непотребу.