У прямому ефірі прозвучать старовинні українські пісні

У прямому ефірі прозвучать старовинні українські пісні

По трьох місяцях карантину, музиканти Хореї Козацької зустрічаються вперше, щоб сьогодні зіграти концерт та відновити емоційний зв'язок зі своїми прихильниками.

Хорея Козацька – музичний колектив стародавньої музики з Києва. Гурт виконує музику Руси-України різних епох – Середньовіччя, ренесансу, бароко, класицизму, романтизму та окремі твори ХХ століття, демонструючи різні пам'ятки української культури. Пріоритетними напрямками для гурту є героїчний епос, давня автентична традиція.

Гурт виник у 2005 році в Києві. Назва колективу запозичена із назви музичної пам'ятки «Chorea Kozacky», яку знайшли у клавірній табулатурі 1640-го року музичного архіву Братислави у Словаччині. Ідея створення «Хореї Козацької» належить Тарасові Компаніченку, лідерові гурту, заслуженому артистові України, кобзарю, лірнику, мистецтвознавцю та музикологу.

«Хорея Козацька» виконує пісні, знайдені у архівах, рукописних та друкованих збірниках. Крім того, учасники гурту займаються реконструкцією давньої української музичної спадщини. Ця справа вимагає від музикантів ретельного дослідження і знання музичного контексту доби, до якої належить певний твір. Митці впевнені, що гідне продовження може ґрунтуватися лише на досконалих знаннях традиції. Багато пісень, до яких не збереглися ноти, озвучив Тарас Компаніченко.

Коли: 11 червня о 20:00.
Де: Дивіться онлайн на Facebook сторінках: Taras Kompanichenko, Тарас Компаніченко, Хорея Козацька, Дмитро Корчинський.
Як підтримати: схвальні відгуки, мотивації до творчості, заохочення до праці і віддяки за концерт можна переказувати на картку ПриватБанку: 4731 1856 1860 1972 – Тарас Компаніченко.

Нагадаємо, безкоштовний показ вистав організував столичний театр.