У Києві будівельники знищують берегових ластівок

У Києві будівельники знищують берегових ластівок

У Київському еколого-культурному центрі б’ють на сполох через берегових ластівок, гнізда яких знищують під час бетонування берегу. КЕКЦ з цього приводу звернувся зі скаргами в екоінспекції та в Екологічну комісію Київради.

Пресслужба Центру розповсюдила заяву, в якій йдеться, що КП «Плесо» нині проводить бетонування берега на острові Долобецький, який входить до регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови».

– Під час цих робіт важкою землерийної технікою наполовину знищена колонія берегових ластівок, які натепер годують пташенят, – йдеться у заяві. – Крім цього «Плесо» на тому ж березі вже знищило велику кількість дерев, а також берегової рослинності. Незрозуміло, чому такі будівельні роботи проводяться у заповідному об'єкті? Незрозуміло, чому будівельні роботи в природі проводяться в сезон тиші? Незрозуміло, чому не було проведено екологічне обстеження території, і обриви з піском потрібно валити або заливати бетоном саме зараз, коли ластівки сидять на гніздах?

У заяві також йдеться про те, що своїми варварськими роботами по знищенню місць гніздування диких птахів керівництво «Плесо» грубо порушило ст. 39, 63 Закону «Про тваринний світ» та має нести покарання за ст. 87 Адмінкодексу України.


Фото КЕКЦ