Жінки із ООН відзначили Київ за роботу під час пандемії

Жінки із ООН відзначили Київ за роботу під час пандемії

Досвід Києва у подоланні наслідків пандемії COVID-19, зокрема роботу Єдиного координаційного центру КМДА, відзначили у UN Women Ukraine.

Про це повідомив директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.

– Київ спрацював на відмінно і став одним з позитивних прикладів ухвалення рішень на місцевому рівні щодо подолання наслідків пандемії COVID-19 з урахуванням потреб вразливих груп населення. У дослідженні високо оцінено роботу міської влади Києва щодо перерозподілу бюджету міста та забезпечення доплат медичним і соціальним працівникам. Також враховано позитивний досвід роботи Єдиний Координаційний Центр КМДА для допомоги малозахищеним верствам населення м. Київ, – зазначив Руслан Світлий.

Задля того, щоб зібрати доказові данні та покращити розуміння щодо впливу COVID-19 на життя жінок та дівчат, UN Women Ukraine провела «Оперативну гендерну оцінку становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19 в Україні». Зокрема, проаналізували українське законодавство та заходи з реагування, офіційні дані державної статистики, розмежовані за ознакою статі, та заходи з протидії COVID-19 на місцевому рівні, а також результати онлайн-опитування та телефонних інтерв’ю.

У організації зазначили, що дослідження показало численні ризики у економічній і соціальній сферах та сфері охорони здоров’я, з якими стикаються українські жінки, особливо ті, що належать до уразливих груп, під час кризи, спричиненої поширенням COVID-19. Серед таких ризиків були можливість втрати доходу та заощаджень, суттєве збільшення навантаження з неоплачуваної доглядової праці, а також брак доступу до потрібних товарів медичного та санітарно-гігієнічного призначення.

Окрім того, під час пандемії зріс рівень гендерно зумовленого та домашнього насильства та було обмежено доступ постраждалих до служб підтримки внаслідок обмежувальних заходів.

Нагадаємо, як у Києві допомагають людям, які опинились у біді.