Майже 100 київських ресторанів та магазинів щодня перевіряють мобільні групи

Майже 100 київських ресторанів та магазинів щодня перевіряють мобільні групи

Київ патрулюють Мобільні групи контролю за дотриманням карантинних вимог. Їх створили, адже незважаючи на пом’якшення карантинних обмежень, ризик зараження коронавірусом продовжує існувати. За минулу добу мобільні групи перевірили 90 об’єктів та склали 10 протоколів.

Про це повідомив радник Київського міського голови Володимир Бондаренко, інформує пресслужба КМДА.

– Місто посилює контроль за дотриманням протиепідемічних заходів задля запобігання подальшого розповсюдження вірусу COVID-19. За рішенням штабу, створено Мобільні групи контролю, головною метою яких є перевірка дотримання карантинних обмежень, введених у громадських місцях Кабінетом Міністрів України та містом, – повідомив Володимир Бондаренко.

Із 31 травня у столиці фіксують значну кількість нових хворих, тож це не дозволяє перейти до наступних етапів послаблень карантину.

Мобільні групи складаються із представників районних держадміністрацій, Держпродспоживслужби, Департаменту благоустрою, Національної поліції та муніципальної охорони.

Вони щоденно перевіряють дотримання протиепідемічних вимог у діяльності закладів торгівлі, громадського харчування, побутових послуг тощо. У разі недотримання працівниками чи відвідувачами вимог карантину складається протокол про адміністративне порушення за статтею 44-3 КУпАП. Санкція статті передбачає штраф для громадян від 17 до 51 тисячі гривень, а на заклад чекає штраф від 34 до 340 тисяч. Крім того, у разі фіксування значних порушень заклад може бути закритим, а відновити діяльність – тільки після усунення порушень.

– У міста немає мети наповнити за рахунок штрафів бюджет чи перешкодити роботі бізнесу. Навпаки, для відповідального бізнесу сьогодні ми намагаємось створити усі умови повноцінної роботи. Проте сьогодні зупинити хворобу – наша спільна громадянська відповідальність, – зазначив Володимир Бондаренко.

Як підкреслив Володимир Бондаренко, мобільні групи діють виключно у рамках закону на підставі наданих повноважень. Під час перевірок враховують, як фактичну інформацію, так і повідомлення киян про порушення вимог карантину.

Нагадаємо, у столиці кількість заражених коронавірусом збільшилась аж на 91 людину.