У Києві починають цвісти дві колекції «національного надбання»

У Києві починають цвісти дві колекції «національного надбання»

У ботанічному саду імені Гришка квітують одразу дві колекції рослин, які мають статус «національного надбання» - півонії та Розарій.

-У саду троянд починається квітування. Відкривають сезон паркові троянди, - запрошують киян у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка НАН України.

Розарій ботсаду – це не просто колекція троянд (а їх понад 150 сортів!). Це парк, де троянди поєднані з численними елементами ландшафту та архітектури: водограї та водойми, а відтіняє яскраві барви квітів темна зелень шпилькових і листяних дерев.

Для відвідувачів Розарій відкрито з червня до жовтня місяця. Різноманіття видів і сортів троянди, оригінальність їх розташування, масовість в показі кожного сорту – справляють вражаючий ефект протягом літа та осені щороку.

Ще однією гордістю ботсаду є Колекція півонії. Яка представлена 9 видами та 565 сортами і є найбільшою в Україні та однією з найбагатших серед країн ближнього зарубіжжя та Східної Європи.

Зараз киян запрошують помилуватися півонями з японською формою квітки. Одні із самих ранніх. У цих рослин квіти напівмахрові та махрові, середніх розмірів. Вони ефектно підносяться над зеленню куща.

До слова, колекцію півоній, Розарій та Сад бузків віднесено р до наукових об’єктів, що становлять національне надбання  згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 травня 2006 р.

Фото Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка