У Києві рибалка зловив екзотичного хижака

У Києві рибалка зловив екзотичного хижака

У Деснянському районі в озері «Алмазне» киянин Ярослав Бесклубенко зловив екзотичну рибу яскравого забарвлення.

Відповідне фото він опублікував у Facebook із проханням допомогти ідентифікувати незвичну для нашої фауни рибину.

– Це чудовисько я зловив сьогодні. Якась дика помісь карася, йоржа та піраньї. 40 років ловлю рибу, а такого звіра бачу вперше. Хто знає, що це? – написав Ярослав Бесклубенко.

Користувачі Facebook ідентифікували «прибульця» як сонячного окуня – мешканця Північної Америки, який був завезений до Європи як акваріумна риба ще 100 років тому. Зі ставків, у яких його розводили, чужинець проник до Рейну, Одеру, Дунаю, Дністра.

За іншою версію, сонячного окуня навмисно випустили до відкритих водойм у Франції наприкінці ХIХ століття задля спортивного рибальства. А вже звідти він почав розповсюджуватися Європою.

Так чи інакше, але за останні 20 років сонячний окунь розповсюдився у Каховському та Кременчуцькому водосховищах, а також у багатьох річках та озерах Херсонської, Одеської, Запорізької і Дніпропетровської областей. Екологи відзначають, що через потепління ця риба швидко дісталася північних регіонів, зокрема до водойм Київщини.  

Сонячний окунь їстівний, але промислового значення не має. Ба більше, вважається шкідливою рибою, оскільки знищує ікру та молодь цінних аборигенних видів риб: судака, ляща, плітку, лина, жереха тощо.