Микола Бойко відкрив секрети демонтажу кіосків у Києві

Микола Бойко відкрив секрети демонтажу кіосків у Києві

У столиці зросла кількість демонтованих споруд, які були встановлені незаконно.

В 2020 році демонтажні бригади прибрали значно більше споруд, аніж торік. Про це розповідає в.о. директора КП «Київблагоустрій» Микола Бойко.

– Миколо Миколайовичу, з Вашим приходом зросла кількість демонтажів?

– У грудні-січні, коли я став до роботи, наше підприємство, як мінімум, не скинуло «демонтажних» обертів. Починаючи з лютого-березня, ми почали потроху нарощувати демонтажі. Цю результативність вдалось утримати на фоні започаткованої мною великої трансформації підприємства. Вважаю, що деякі принципи роботи на той час були застарілими. Ефективність демонтажу технічних споруд (ТС) покращили завдяки змінам, які ми втілювали разом із Департаментом міського благоустрою.

– Що це за зміни?

– «Київблагоустрій» поступово переходить від «вибіркового» саме на «локаційний» принцип прибирання незаконних тимчасових споруд. Йдеться про демонтажі не одного-двох об’єктів, який у народі має назву «видалений зуб», а одразу цілої низки кіосків, що стоять гуртом. Перші успішні прибирання саме в такому – локаційному – форматі ми здійснили біля станцій метро (КПІ, Арсенальної, Печерської, Кловської, Осокорки, Позняки), у Маріїнському парку та на Оболонській Набережній. Нещодавно прибрали незаконні споруди у парку Перемоги, на вулицях Електротехнічна і Зоологічна (поблизу центрального зоопарку). У планах – інші локації.

– Можете навести конкретні цифри у різних районах Києва?

– Найвищі показники – на Лівому березі. Наприклад, у Дарницькому районі в цьому році демонтували близько 280 ТС. А ось на Правому березі ситуація дещо краща. Так, у Печерському районі прибрали лише 108 ТС (з початку року).

Наша результативність у тих або інших районах – перманентна. Скажімо, одного тижня ми прибрали ТС більше на Лівому березі, наступного – більше на Правому. Демонтаж – не сад, в якому яблуні мають надавати приблизно однакову кількість плодів. У контексті незаконних МАФів – інші обставини.

Скажімо, Печерський район одним з перших почистили від нелегальної торгівлі. Це – самісінький центр Києва. Район невеликий. Там – іноземні дипломатичні представництва. Там підприємці орієнтовані на споживача з грошима. Вони більш законослухняні. Інспектор робить зауваження, виписує припис, є реакція, розуміння. Власники сплачують податок місту, працюють у законному полі. Як результат, на Печерську ТС прибрали раніше.

Проте на Лівому березі ситуація інша: там – великі території, які важче контролювати. На зауваження та вимоги інспекторів тамтешні власники не спішать реагувати, тому і спротивів демонтажам завжди більше.

В цьому році «Київблагоустрій» вирішив конкретно взятися за Лівий берег. Тому і демонтажів там побільшало.

– Яким чином Ви можете визначити, що споруда встановлена незаконно?  

– Наші інспектори ведуть моніторинг усіх районів столиці. Київ поділений на сектори. Потрібно щодня виявляти та фіксувати порушення Правил благоустрою. У разі виявлення незаконного МАФу, робимо фотофіксацію і вручаємо припис порушнику. Якщо його на місці немає, припис клеїмо на фасаді кіоску та фіксуємо гаджетом. У приписі сформульована вимога місцевої влади: або демонтувати тимчасову споруду власними силами, або пред’явити дозвільні документи на встановлення об’єкта (наприклад, інформаційний талон, виданий Департаментом містобудування та архітектури). Якщо вимоги не виконуються, виявлений об’єкт демонтується.