Столичний музей української діаспори святкує день народження особливим проєктом

Столичний музей української діаспори святкує день народження особливим проєктом

29 травня виповнюється 21 рік з дня народження Музею української діаспори. З цієї нагоди Музей відкриває віртуальну виставку «З усього світу» та запрошує до її перегляду на музейній сторінці у Facebook.

Впродовж 21 дня в онлайн форматі буде представлено 21 експонат із фондів музею. Це твори мистецтва та історичні раритети, що потрапили до музейної збірки від різних дарувальників та з різних куточків світу – Нью-Йорка, Мюнхена, Сіднея, Пітсбурга, Парижа, Оттави… Більшість експонатів, відібраних для виставки, подаровані музею за кілька останніх років, тож вони невідомі або маловідомі музейним шанувальникам.

Парадний мундир американської військової академії Вест-Пойнт, грудка української землі, яка в далекі 1940-ті помандрувала світом і лише недавно повернулася додому, пейзаж із хатиною, що 1943 року «втік» від радянської влади… Кожен представлений експонат – це відбиток долі, мистецький твір чи окремий фрагмент історії українців світу, це провідник у світ діаспори, за допомогою якого відвідувач онлайн виставки дізнається про неймовірні  життєві зигзаги та величні здобутки наших співвітчизників по всьому світу.

«З усього світу» – це також виставка-подяка нашим дарувальникам, завдяки щедрій підтримці та довірі яких музей живе, розвивається і чекає на нові відкриття та експонати. До проєкту увійшли артефакти, подаровані Левом Хмельковським (США), Катериною Кричевською-Росандіч (США), Еммою Андієвською – Emma Andijewska (Німеччина), родиною Паславських (США), Ярославом Пеленським (США), родиною Соколиків (Канада), Світланою Солдатовою - Svetlana Soldatova (Австралія), Павлом Кравченком – Павло Кравченко (Paul Kravchenko) (Австралія), Єлєною Лифар (Франція), Мироном Момриком (Канада), Омеляном Твардовським (США), Мартою Коломиєць – Marta Kolomayets (США-Україна), Оленою Овчинніковою (США), Олександром Кучеруком – Олександр Кучерук (Україна). Ми також віддаємо шану нашим фундаторам Олексі Булавицькому (США) та Людмилі Морозовій (США), які подарували музею свої мистецькі колекції наприкінці 1990-х років.

Виставка триває до 10 червня  на Facebook-сторінці музею.  Долучайтеся та дізнавайтеся більше!