Чому в Києві медики хворіють на коронавірус, розповів Кличко

Чому в Києві медики хворіють на коронавірус, розповів Кличко

Мер Києва Віталій Кличко оприлюднив дані про те, в яких лікарнях міста за час пандемії захворіло найбільше медиків.

Про це Кличко розповів під час онлайн пресконференції, коментуючи ситуацію в лікарні швидкої допомоги, інформацію про яку вчора публікували ЗМІ.

– Зазначу, що за час пандемії найбільше випадків захворювання на коронавірус серед медиків  зафіксували: в міській лікарні № 3 – 89 людей; у лікарні № 8 – 44 медика, в Центрі екстреної медицини – 26 працівників швидкої допомоги. Та в Олександрівській лікарні – 23 медики. Це, підкреслю, виявлені випадки за весь період пандемії. Тобто з березня місяця. І частина медичних працівників уже одужали. Кількість інфікованих медиків ми оприлюднюємо щодня,  сказав Кличко.

Щодо інфікованих медиків у лікарні швидкої допомоги, мер зазначив, що хворих там виявляли протягом останніх двох тижнів, і ці випадки потрапляли у загальну статистику.

– Щодо ситуації в лікарні швидкої допомоги, інформацію про яку вчора публікували ЗМІ. На сьогодні в цьому медзакладі загалом виявлено 21 медпрацівника, інфікованого коронавірусом. Але виявили їх не за один день. А протягом останніх двох тижнів. І ці випадки потрапляли в загальну статистику, яку ми оприлюднюємо щодня,  підкреслив Кличко.

Він також зазначив, що понад 14 відсотків від усіх хворих мешканців Києва – це медики. На сьогодні – 420 медпрацівників. І заразилися більшість із них саме на роботі.

– Лікарня швидкої допомоги надає допомогу пацієнтам, що потрапляють в медзаклад в екстрених ситуаціях. І лікарі можуть не знати, що працюють із хворим на коронавірус. Коли немає часу на тестування, бо життя людини висить на волосинці,  сказав Віталій Кличко.