Кількість інфікованих коронавірусом медиків столиці зростає

Кількість інфікованих коронавірусом медиків столиці зростає

Понад 14% від загальної кількості хворих на коронавірус мешканців столиці – медичні працівники. Захворіли на коронавірус у місті загалом 403 медики.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

– У столиці, як і в країні, зростає кількість інфікованих медиків. Сьогодні із тих людей, що захворіли в Києві, понад 14% – медичні працівники. Лікарі, медсестри, молодший персонал. Захворіли на коронавірус в місті загалом 403 медичних працівники. 17 з них сьогодні лікуються в стаціонарах. Переважна більшість медиків заразилися, виконуючи свої професійні обов'язки, сказав Кличко.

Він зазначив, що всім медикам, які працюють з хворими на коронавірус, з пацієнтами з підозрою на COVID-19, з хворими на пневмонію та тих, хто міг контактувати з інфікованими, – постійно роблять ПЛР-тести.

Також два дні тому в столиці почали тестувати ІФА-тестами (тест на визначення присутності в організмі антитіл до коронавірусу) працівників швидкої допомоги. В першу чергу, це бригади медиків, що виїжджали до хворих з підозрою на коронавірус.

До кінця тижня ІФА-тестами будуть протестовані й медики пологових будинків Києва. Їм вже розпочали робити такі тести.

– Медики сьогодні роблять все, щоб рятувати здоров'я та життя киян. Ризикуючи своїм здоров'ям, вони проживають з кожним хворим його боротьбу з вірусом. І вважають перемогою кожне врятоване життя. Я вдячний нашим лікарям, медсестрам, молодшому медперсоналу, працівникам швидкої за їх роботу і за їх місію. Бо їм сьогодні – найскладніше. І кожен з нас теж може допомогти медикам, дотримуючись елементарних правил і не наражаючи на небезпеку себе та тих, хто поруч, наголосив Віталій Кличко.