Столичних медиків тестують для визначення антитіл до COVID-19

Столичних медиків тестують для визначення антитіл до COVID-19

У столиці розпочато тестування медичних працівників тестами імуно-ферментного аналізу (ІФА).

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Вчора, 26 травня, тестами вітчизняного виробника «Діапроф-Мед» було безкоштовно протестовано понад 30 співробітників бригад центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

– У першу чергу тестуємо тих медиків, які безпосередньо задіяні в наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію. Сьогодні це «ковідні» бригади «швидких». Плануємо, що на добу робитиме близько 100 аналізів. Також до кінця тижня будуть протестовані ІФА-тестами співробітники столичних пологових, перевіряти на наявність антитіл їх розпочали ще вчора, – розповіла Валентина Гінзбург.

ІФА-тестування незамінне для виявлення тих, хто перехворів на COVID-19, зокрема безсимптомно. Такий метод дозволить краще розуміти справжню статистику захворюваності серед медичних працівників, якісніше відстежувати поширеність вірусу тощо. На сьогодні в 12 лабораторіях комунальних закладів охорони здоров’я є можливість отримувати результати ІФА. 

Зараз столиця є найкращим регіоном в Україні за показником одного з критеріїв виходу з карантинних обмежень – охопленням мешканців ПЦР-тестуванням.

– Якщо за вимогою МОЗ України цей показник має бути не нижчим за 12 на 100 тисяч населення, у столиці він в середньому складає понад 40! – підкреслила Валентина Гінзбург.