Дефібрилятори встановили у київському метро

Дефібрилятори встановили у київському метро

Станції столичного метрополітену отримали автоматичні зовнішні дефібрилятори.

Наразі їх встановили на «Вокзальній», «Шулявській», «Лісовій», «Чернігівській», «Дарниці», «Лівобережній» та «Хрещатику», повідомляють у Центрі Специальної Підготовки. Поки що вони знаходяться лише на касах, а на платформах можна побачити наліпки з інформацією та кнопки виклику. 

Проте у громадській ініціативі "РеаніМетро" зазначають, що ці прилади недоступні для використання пасажирами.

- Якщо дефібрилятор знадобиться на платформі, необхідно буде піднятися ескалатором, попросити чергового, і ми не впевнені, що черговий надасть його оперативно, а потім спуститись з ним. На станції, наприклад, Арсенальна, на це знадобиться близько 10 хвилин, а кожна хвилина затримки від початку фібриляції - це мінус 10% виживання, - йдеться у повідомленні.

Тому у "РеаніМетро" закликають встановити дефібрилятори на платформах, а не за зачиненими дверима, а також навчити персонал метро ними користуватись.

– Дякуємо вам від усього серця, що повірили в цю ідею і закупили ці дефи - прям такі самі як у міланському і мадридському метро. Ще трохи піднажмемо, і буде як в Мілані і Мадриді, – дякує ініціатива всім небайдужим за наявність дефібриляторів у метро.

Нагадаємо, як користуються дефібриляторами у Мадриді.