Кличко пояснив проблеми Укрбуду, вони не стосуються міської влади

Кличко пояснив проблеми Укрбуду, вони не стосуються міської влади

На сьогодні є три проблемні питання з недобудовами «Укрбуду». І вони не входять в компетенцію міського голови і міської влади.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

– Хочу наголосити, що «Укрбуд» – компанія, засновником якої є не якась «шарашкіна контора». Засновником компанії і корпорації, під егідою якої велося будівництво, є кабінет міністрів України. І говорити, що Кличко зараз може взяти і сам розібратися з наслідками дій недобросовісного забудовника – як мінімуму, некоректно. Але всі розуміють, що проблему 13-ти тисяч інвесторів «Укрбуду», киян які чекають на своє житло, треба вирішувати. Тому «Київміськбуд» долучився до її розв’язання і взяв на себе зобов’язання перед інвесторами. Але зіткнувся з низкою проблем, які йому спочатку обіцяли допомогти вирішити на державному рівні, наголосив Кличко.

За його словами, сьогодні передача об’єктів «Укрбуду» до «Київміськбуду» відбувається в плановому режимі. Йдеться про 23 об’єкти – невеликий офісний центр та 22 житлових комплекси. 5 із них «Київміськбуд» вже прийняв на баланс і здійснює на них будівельні роботи. 

– Але. На сьогодні є три проблемні питання. І вони не входять в компетенцію міського голови і міської влади. По-перше, питання передачі об’єктів з Міністерства оборони до «Київміськбуду» на існуючих умовах. 4 житлових комплекси будуються на землях Міноборони. І все, що треба від міністерства сьогодні – підписати договори на попередніх умовах. По-друге, співпраця з Державною архітектурно-будівельною інспекцією щодо прийнятих об’єктів і тих, які «Київміськбуд» ще має прийняти на баланс. ДАБІ, за формальними ознаками, повертає всі документи міськбуду. Правильніше навіть сказати «завертає». Через це, деякі будинки, в яких вже живуть люди, досі не ведені в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов по чотирьох об’єктах, по яких подавали документи на введення в експлуатацію. По-третє, на даному етапі існує нестача коштів на моменті добудови об’єктів, що розпочали зводити. Після проведеного аудиту з’ясували, що на добудову всіх об’єктів не вистачає понад 2 млрд грн. Про це президент «Київміськбуду» заявляв не раз підкреслив Кличко.

Він зазначив, що кошти, про які йдеться, повернуться в процесі добудови. Але зараз потрібно вирішити це питання. І це неможливо зробити без Державної іпотечної установи, яка підпорядкована міністерству фінансів України. І до якої звернувся «Київміськбуд».

– Тому я не зовсім розумію, чому президент так сказав. І як саме Кличко може втрутитися в діяльність державних органів. Таких, як Міноборони, ДАБІ чи Державна іпотечна установа. Єдине, чим може допомогти міська влада – це зменшення фінансового навантаження на забудовника у разі скасування сплати пайового внеску. Як це робили, наприклад, по недобудовах Войцехівського. І це питання ми зараз опрацьовуємо, щоб винести його на розгляд Київради, наголосив Віталій Кличко.