Лікарня-готель для киян

Лікарня-готель для киян

Тепер у Києві є таке саме відділення невідкладної швидкої допомоги, як у Сполучених Штатах та Європі. Воно відкрилось у 12-й київській лікарні на вул. Підвисоцького, 4-А. 

Тут роблять майже все: від перев’язування та під’єднання крапельниць до складних операцій. А палати радше нагадують номери в готелі. І, головне, у цьому відділенні німецьке обладнання за найвищими світовими стандартами. Отак відтепер лікуватимуть киян. Безкоштовно. 

В одному з медичних блоків провадять діагностику (тут є томограф, заплановане місце для МРТ). У другому – приймають хворих. А в третьому – перев’язувальна, маніпуляційна, реанімація, операційна, а також палати з усіма вигодами, сучасними ліжками та кнопками виклику медсестри. Дві з палат мають окремі входи з вулиці – для тих хворих, у яких підозрюють інфекції. Тут можна одержати як екстрену допомогу (наприклад, видалити апендикс), так і планову, лікуватися амбулаторно чи стаціонарно. Завдяки таким центрам смертність зменшується на 200 відсотків щодоби. 

У США та Європі такі заклади називаються Emergency (мабуть, пам’ятаєте із серіалу «Доктор Хаус»), і з’явилися вони в 1970-х. 
До речі, це відділення мало відкритися ще три роки тому, але місту бракувало коштів. Зараз усе майже готове. Запрацювати заклад повинен до кінця року, також відкриється блок на другому поверсі, де будуть велике реанімаційне приміщення та операційна. Бюджет сягає майже 35 млн. грн. 

- Найпекучіша проблема у столиці – це фінансування. Без нього ми не можемо відкрити нові клініки, купити сучасне обладнання, підвищити зарплати лікарям. Наше завдання – знаходити ці гроші, і ми вже збільшили бюджет міста на 30 відсотків, – сказав Віталій Кличко «Вечірці», додавши, що планується відкрити ще сім таких відділень. 

До речі, мер приїхав на Підвисоцького, 4-А, щоб особисто пересвідчитися, що немає рапортоманії, а є реальна справа. 
Це означає, що кияни більше не боятимуться потрапити в лікарняну атмосферу зі старими ліжками та обшарпаними стінами, не кажучи вже про застаріле обладнання. Це все буде в минулому. 

ЗАПИТАННЯ МЕРУ 
«Вечірній Київ» поцікавився думкою Віталія Кличка щодо оновленого формату видання. 
- Мабуть, кожен киянин пам’ятає часи, коли всі чекали на вихід чергового номера «Вечірки». На жаль, так сталося, що найдавнішому часопису столиці протягом тривалого часу не приділялося належної уваги. І сьогодні нам потрібно відродити «Вечірку». Думаю, що вона, як у давні часи, стане найактуальнішою газетою для киян, котрі черпатимуть оперативну інформацію про події саме з її шпальт», – вважає міський голова.