Сотні тисяч киян стали боржниками за газ

Сотні тисяч киян стали боржниками за газ

У столиці у період карантину знизився рівень оплати компаніям "Київгазенерджі" та "Київгаз" як за газ, так і за розподіл газу. Нині сплачують лише 75 відсотків споживачів, а борг за газ вже сягнув 255 мільйонів гривень.

625 тисяч клієнтів нині є боржниками за блакитне паливо перед ДП "Київгазенерджі".  В свою чергу борги, що виникли перед АТ "Київгаз", ставлять під загрозу обслуговування клієнтів. Про це на брифінгу розповідала начальниця управління роботи з абонентами АТ «Київгаз» Людмила Гребещук.  

Вона нагадала, що споживачам нині обов'язково треба сплачувати дві квитанції двом різним компаніям замість одної, як було раніше. Одна квитанція – це суто сплата за кубічні метри спожитого газу. Друга квитанція – за обслуговування газових мереж: в будинках, магістралях, ремонти газових плит і колонок, вентелів, робота аварійних бригад газовиків, закупівля витратних матеріалів та деталей, зарплата працівників.

Людмила Гребещук підкреслила, що тариф на розподіл (обслуговування мереж) встановлює НКРЕКП і він для Києва є найнижчим в Україні.

– Під час карантину столичні ремонтні бригади газовиків працювали цілодобово, маючи всі засоби індивідуального захисту, –говорить Людмила Гребещук.– На роботу дистанційно переведені були центри обслуговування. Тим не менше, за 2 місяці було повірено 4,5 тисячі лічильників газу. Наразі компанія призупинила встановлення нових лічильників газу, але  до початку карантину їх у нинішньому році змонтовано у споживачів було 11 тисяч. Всього у столиці працює 520 тисяч таких приладів обліку.

«Київгаз» запустив додатковий зручний сервіс у Теlegram для обслуговування клієнтів, зокрема й для сплати онлайн.

– Це «Київгазбот», який можна знайти в пошуку, зайшовши у Телеграм, і натиснувши «старт». Там можна вибрати весь спектр послуг, які потрібні клієнту, в тому числі й здійснити оплату за розподіл, –запевнила Гребещук Сплачувати також можна через особистий кабінет на сайті компанії, а передавати показники лічильників – у будь який спосіб: хоч смс-повідомленням, хоч телефоном.

За словами заступниці комерційного директора комунального концерну «Центр комунального сервісу» Юлії Петрик, на період карантину столиця подовжила пільговий термін оплати за комунальні послуги на 10 днів: платити з пільгами можна не до 20, а до 30 чи 31 числа місяця.

– За останній період кияни почали більше (на 9 відсотків) сплачувати за послуги онлайн,  користуючись особистими кабінетами на сайтах комунальних компаній та на сайті Центру комунального сервісу, –​ пояснила Юлія Петрик. – Популярною стала й послуга зв'язку і консультацій спеціалістів ЦКС та киян через Скайп.

Юлія Петрик нагадала, користуючись якими електронними додатками можна сплатити за комуналку в Києві.

Сплатити, не виходячи з дому, можна:
– на сайті Комунальний концерн «Центр комунального сервісу» – https://cks.com.ua та КП ГіОЦ КМДАhttps://www.gioc.kiev.ua.
Особистий кабінет ЦКС та ГІОЦ дає змогу оплатити за кількома адресами: є можливість заплатити за ваших дідусів, бабусь, батьків, усіх, хто ще не опанував оплату онлайн.

Оплатити можна на сайті банків та виконавців послуг КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» Київводоканал Київгаз Дарницька ТЕЦ – ТОВ «Євро-Реконструкція» YASNO Київські енергетичні послуги.
Можна скористатися будь-яким платіжним сервісом.

Нагадаємо, що з Із 17 березня, з огляду на карантин, у столиці, «Центр комунального сервісу» (ЦКС) повністю перейшов на режим дистанційного обслуговування киян. Як скористатися:

Нагадаємо, що для оплати за спожиті житлово-комунальні послуги, «Центр комунального сервісу» (ЦКС) пропонує користуватися зручними муніципальними онлайн-сервісами:

За допомогою цих сервісів, розрахуватися можна як за усі послуги разом, так і за будь-яку окремо без комісії «Карткою киянина».

Наразі обслуговування ЦКС здійснюється через Skype-зв’язок, месенджер у Facebook та додаткові стаціонарні телефони для передачі показань.

Читайте також: Подати показники лічильників можна буде за допомогою фотографії.