У Києві начальниця відділення держбанку обікрала клієнтів на понад мільйон гривень

У Києві начальниця відділення держбанку обікрала клієнтів на понад мільйон гривень

Правоохоронці повідомили про підозру начальниці центрального відділення державного банку в Києві. Жінка, за допомогою підлеглих працівників, незаконно заволоділа коштами клієнтів у сумі понад 1 млн гривень.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Києва.

– Спільники фігурантки, використовуючи чужий логін і пароль, отримали доступ до автоматизованої банківської системи та без відома клієнтів банку змінювали інформацію, яка обробляється в системі. В результаті зловмисники створювали офіційні банківські документи і проводили фіктивні операції зі зняття готівки з карткових рахунків потерпілих. Після цього гроші передавалися начальниці відділення, яка розпоряджалася ними на власний розсуд, розповіли правоохоронці.

Потерпілими визнано 19 людей, яким спричинено матеріальну шкоду у сумі понад 1 млн гривень. Дії зловмисниці кваліфіковано за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем).

Санкція цієї статті передбачає обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі від 3 до 8 років.

Наразі перевіряється інформація щодо заволодіння підозрюваною ще 9 млн гривень коштів клієнтів. Крім того, в межах слідства також буде надана правова оцінка діям інших працівників банку, задіяних у розкраданні коштів. 

Досудове розслідування здійснюється Голосіївським управлінням поліції.