В уряді оприлюднили новий перелік карантинних послаблень з 22 травня

В уряді оприлюднили новий перелік карантинних послаблень з 22 травня

Кабмін оприлюднив інфографіку, з якої можна дізнатися, що буде дозволено з 22 травня та за яких умов.

Зокрема, відновити роботу наземного транспорту (крім міжобласного сполучення), метро, дитячих садків зможуть у тих регіонах, де за останні 7 днів на 100 тисяч населення налічується в середньому менше 12-ти нових випадків COVID-19, середня кількість тестувань становить більш ніж 12 на 100 тисяч населення, а завантаженість ліжок у лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, складає менше 50%.

Ми подовжуємо карантин до 22 червня та переходимо до адаптивної моделі. Це дасть змогу регіональним комісіям ТЕБ і НС посилювати протиепідемічні обмеження на місцях у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям, – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Офіційна постанова про чергове послаблення карантину буде опублікована у четвер, 21 травня. 

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», уряд дозволив відкрити в Україні з 22 травня міський та приміський транспорт, а з 25 травня – дитячі садки та метро. Але останнє слово залишається за владою на місцях.

Також, відповідно до рішення Кабміну, з 1 червня відновлюються залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні.

Крім цього, з 1 червня почнуть здійснюватися міжобласні пасажирські перевезення автобусами. Проте, якщо це перевезення до регіону, в якому не діють послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50% від кількості місць для сидіння за умови розсаджування пасажирів з вільним місцем поруч, спереду та позаду.

Разом з тим з 15 червня дозволяється приймати і відправляти повітряні судна, що виконують регулярні пасажирські перевезення.