Киянам розповіли, як безпечно вийти з карантину

Киянам розповіли, як безпечно вийти з карантину

Україна поступово виходить з карантину. Однак, щоб повернення до звичного життя було безпечним, необхідно дотримуватися певних правил.

Детальніше про те, як залишатися здоровим, розповів лікар-епідеміолог, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні» Андрій Александрін.

– Наразі нас чекає поступовий та довгий вихід із карантину. Але ми маємо пам’ятати, що, окрім коронавірусу, є ще багато інших інфекційних захворювань. Тому важливо використовувати цей час для впровадження корисних звичок в наше життя, – коментує Андрій Александрін.

Правила, яких радить дотримуватися лікар:

•  Не йдіть в колективи, якщо відчуваєте ознаки хвороби (температура, кашель, нежить). Пам’ятайте, що ви можете переносити захворювання досить легко і вирішити, що температура 37,2 – це не привід залишатися вдома, в той час коли ваша 62-річна колега може опинитися на лікарняному ліжку.

•  При зустрічі з людиною, яка чхає або кашляє в магазині чи транспорті, дотримуйтеся дистанції не менше 2 метрів.

•  Якщо ви керівник, то потурбуйтеся про забезпечення температурного скринінгу на вході на роботу. Щоранку проводьте виміри співробітникам, щоб мінімізувати вихід хворих працівників на роботу.

•  Зовнішнє середовище, в якому ви перебуваєте, має високий вплив на ваше здоров’я. Для зменшення ризиків необхідно підтримувати оптимальну температуру та відносну вологість у закритих приміщеннях. Найкраще забезпечити ефективний повітрообмін за допомогою природньої вентиляції, тому просто відкривайте вікно.

•  Не зловживайте інфекційними засобами для прибирання. Нераціонально та неефективно проводити прибирання підлоги дезінфекційними розчинами. Забруднення патогенними мікроорганізмами підлоги немає ніякого стосунку до розповсюдження інфекції. Доцільно дезінфікувати тільки контактні поверхні (перила, ручки дверей тощо).

•  Не забувайте про знезараження своїх гаджетів.

•  Через руки відбувається передача багатьох інфекційних хвороб. Важливо використовувати в місцях загального користування саме рідке мило. Для сушіння рук найкраще допоможуть одноразові паперові рушники.