Кличко розповів про спекуляції політиків на темі комунального транспорту

Кличко розповів про спекуляції політиків на темі комунального транспорту

Столична влада планує придбати в лізинг 200 автобусів великої місткості. Новий громадський транспорт місто може отримати вже восени.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання журналістів.

– Зазначу, що в березні Київрада ухвалила рішення і дозволила КП «Київпастранс» укласти договір з «Укргазбанком» на придбання в лізинг 200 автобусів великої та особливо великої місткості. Фінансовий лізинг, зважаючи на бюджетні обмеження, сьогодні є єдиною можливістю для оновлення рухомого складу «Київпастрансу». «Укргазбанк», майже 95% акцій якого належать державі, запропонував найбільш вигідні умови фінансового лізингу. Автобуси столиця може отримати вже восени. А кошти має віддати протягом наступних 3,5 років, – повідомив мер Києва.

Він підкреслив, що це найбільша за багато останніх років закупівля громадського транспорту для Києва. 

– Так, останнім часом деякі ЗМІ публікували відверто неправдиву інформацію щодо прозорості проведення лізингових процедур. Зокрема, щодо вибору постачальника автобусів для міста. Я розумію, що зараз політична боротьба переважає над об’єктивністю. А інколи – і над здоровим глуздом. Але не треба робити заручниками цього киян і їх комфорт. Ці 200 автобусів життєво необхідні місту!  підкреслив Кличко.

Мер повідомив, що доручив здійснити додаткову перевірку усіх пропозицій, що надійшли місту від постачальників.

– Щоб припинити спекуляції, я доручив КП «Київпастранс» спільно з «Укргазбанком» здійснити додаткову – відкриту і публічну – перевірку всіх пропозицій, що надійшли від постачальників. Розібрати ситуацію до молекул, щоб ні в кого не було сумнівів. Та публічно прозвітувати про остаточний вибір. Місто повинне розвиватися – незалежно від політичних чи інших інтересів деяких «діячів» наголосив Віталій Кличко.